Facebook
Za kierownicą z pięcioma zakazami

2022-08-11 9:16:52

W ręce policjantów nowodworskiej drogówki wpadł 52- latek, który nie zastosował się do obowiązujących zakazów prowadzenia pojazdów. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

8 sierpnia 2022 r. o godz. 15:30 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego otrzymali od dyżurnego informację, że drogą od Leszna w kierunku Kazunia jedzie samochód dostawczy, którego kierowca może być pijany. Z relacji zgłaszającego wynikało, że transit nie trzyma prostego toru jazdy i porusza się całą szerokością drogi. Mundurowi zauważyli dostawczaka kiedy ten skręcił na krajową siódemkę w kierunku Płońska i natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej.
Badanie alkomatem nie wykazało, aby kierujący był pod wpływem alkoholu. Jednak podczas sprawdzenia w policyjnym systemie funkcjonariusze ustalili, że 52- latek posiada aż pięć aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów. Mieszkańcowi Brwinowa mundurowi zakazali dalszej jazdy, a pojazd, którym kierował został odholowany.
Zgodnie z kodeksem karnym, za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *