Facebook

Za alkohol pójdą siedzieć?

2016-03-24 2:54:43

Posiadanie alkoholu nie zawsze sprawia radość. Przekonali się o tym amatorzy wyskokowych trunków, którzy wpadli w ręce nowodworskich policjantów. Powód? Z nowodworskich marketów ukradły markowy alkohol za niemal 6000 zł.
O takich historiach nie słyszymy często. Kryminalni naszej komendy zatrzymali 25-letniego Kamila J. Co miał na sumieniu młody mężczyzna?
Według ustaleń policjantów Kamil J. ukradł w sumie ponad 100 butelek markowego alkoholu. Do kradzieży dochodziło w okresie od listopada 2015 r. do lutego 2016 r. w jednym z marketów w Nowym Dworze. W przestępczym procederze 25-latkowi prawdopodobnie pomagał 18-letni Patryk K.
Wkrótce okazało się, że Kamil J. może mieć na swoim koncie także inne przestępstwa. Jego łupem mógł paść m.in. rower, który zniknął w styczniu br. z jednego z nowodworskich osiedli, a także telefon komórkowy skradziony ze sklepu ze sprzętem RTV/AGD.
Policjanci przeszukali mieszkanie mężczyzny i znaleźli w nim wspomniany telefon. W sumie podejrzany usłyszał aż sześć zarzutów kradzieży – w jednym przypadku wspólnie i w porozumieniu z Patrykiem K. Obu może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Okazuje się, że mężczyźni nie tylko kradli, ale także sprzedawali wysokoprocentowe napoje. Policja zatrzymała również 26-letniego Karola K, który jest podejrzany o kupowanie kradzionego alkoholu. Ponadto w jego mieszkaniu policjanci odkryli prawie gram marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa nieumyślnego oraz posiadania środków odurzających. Teraz nawet na 3 lata może trafić za kratki.

KPP/TH

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…