Facebook

Z promilami przewoził 17 osób

2015-09-01 7:16:06

56-letni Józef R., mieszkaniec powiatu przasnyskiego, kierował autobusem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Został zatrzymany do kontroli przez policjantów nowodworskiej drogówki. Pojazdem podróżowali gimnazjaliści, którzy jechali na zawody sportowe

W minioną sobotę przed godziną 9.00 w Sowiej Woli gm. Czosnów, droga 579, policjanci WRD zatrzymali do kontroli kierowcę autobusu. 56-letni mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 22 km/h. Autobusem podróżowało w sumie 17 osób, w większości młodzież gimnazjalna, która jechała na zawody sportowe.

Funkcjonariusze podczas czynności wyczuli od kierowcy alkohol. Po przebadaniu okazało się, że 56-latek ma go w organizmie ponad promil.

Teraz – za tak nieodpowiedzialny czyn – Józef R. odpowie za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości oraz przekroczenie dozwolonej prędkości. Mężczyzna straci również prawo jazdy.

Policjanci z wydziału nowodworskiej drogówki apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach. Stosujmy się również do hasła “JADĘ NIE PIJĘ!”.

KPP w NDM

 

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…