Z pompą otworzą Park Trzech Kultur!

2015-09-16 1:12:05

Już 4 października Park Trzech Kultur zostanie otwarty! Na mieszkańców Modlina Twierdzy czeka w tym dniu moc atrakcji

W niedzielę 4 października od rana Twierdza Modlin stanie się stolicą kultury. Z nieoficjalnych informacji wynika, że otwarcie Parku Trzech Kultur zainauguruje uroczysta Msza św. poświęcona obrońcom naszych ziem. Msza odbędzie się pod pomnikiem Obrońców Modlina.

Po uroczystościach pod pomnikiem – i przemarszu pod obelisk – nastąpi uroczyste zapalenie świateł. Po części oficjalnej na scenie amfiteatru odbędą się występy artystyczne. W czasie trwania imprezy będą rozdawane ulotki oraz foldery dotyczące Parku Trzech Kultur.

Przypomnijmy, że w ramach projektu odnowione zostaną zabytkowe obiekty oraz odtworzony historyczny układ alei. Alejki będą stosunkowo wąskie, zaś główna reprezentacyjna aleja w parku, tj. Aleja Polska – Jaworowa będzie szersza od pozostałych.

Z myślą o rowerzystach powstanie asfaltowa aleja, której zadaniem będzie kierowanie wielbicieli dwóch kółek do kamiennego obelisku. Tu będzie można zasięgnąć informacji o Parku Trzech Kultur i historii Twierdzy Modlin oraz na ławkach odpocząć w cieniu drzew. Aleja asfaltowa będzie łączyć się ze ścieżką rowerową. Pojawią się nowe lampy, kamery, stojaki rowerowe, ławeczki i kosze na śmieci.

Park Trzech Kultur ma być miejscem licznych wydarzeń sportowych i kulturalnych, m.in. modlińskich plenerowych projekcji filmowych.

Za zagospodarowanie terenu parku odpowiedzialna jest firma KROL – Zakład Robót Drogowych i Inżynieryjno-Instalacyjnych z Wołomina. Projekt przedsięwzięcia jest współfinansowany przez Unię Europejską, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Adam Balcerzak

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *