WYWIAD TYGODNIKA. Agnieszka Kubiak-Falęcka – Forum tylko dla kobiet

2017-03-11 8:20:15

Wielkimi krokami zbliża się III Nowodworskie Forum Kobiet, które w tym roku odbędzie się 11 marca w Hotelu Best Western Airport w Nowym Dworze Mazowieckim. W związku ze zbliżającą się imprezą rozmawiamy z jej pomysłodawczynią – Agnieszką Kubiak-Falęcką.

Już w najbliższą sobotę w Nowym Dworze odbędzie się III Nowodworskie Forum Kobiet. Proszę powiedzieć, skąd pomysł na tego typu imprezę? Jaki jest jej cel?

Głównym celem imprezy jest integracja mieszkanek Nowego Dworu Maz. i okolic, bez względu na wiek. Zauważyłam, że my, mieszkanki miasta w ogóle się nie znamy. Wokół nas jest mnóstwo ciekawych kobiet, przedsiębiorczych, z nietypowymi pasjami, a nic o sobie nie wiemy i to mieszkając obok siebie. Bywałam na różnych „babskich” imprezach, bardzo mi się one podobały, widziałam, jak dobrze panie czują się w swoim własnym towarzystwie, bez mężów i partnerów. Pomyślałam, że chciałabym aby takie spotkania odbywały się także w moim mieście, ale postanowiłam robić je trochę inaczej. A więc – prócz wzajemnego poznawania się, stawiamy również na rozwój osobisty. Stąd ciekawe, inspirujące wykłady. Nie unikamy ważnych spraw, ale wszystko musi odbywać się w swobodnej, luźnej atmosferze, przy pysznym poczęstunku. Dodatkowo lokalni przedsiębiorcy mają możliwość promocji własnej działalności, dla nich bezpłatnie udostępniana jest powierzchnia, na której mogą przygotować stoisko.

 

Nie da się ukryć, że podczas pierwszej edycji, która miała miejsce w Nowodworskim Ośrodku Kultury, frekwencja była dramatycznie niska, natomiast podczas II edycji na sali brakowało miejsc siedzących. Jak Pani myśli, jak będzie tym razem? 🙂 Czy po III edycji będzie można mówić o sukcesie tej inicjatywy?

Chciałabym, aby przyszło tyle Pań, że nie uda nam się ich pomieścić w hotelu. Pierwszym razem zabrakło promocji, wszystko było robione w dużym pośpiechu, ale tak bardzo chciałam zrobić coś dla pań z okazji Dnia Kobiet, że nikt nie mógł mnie powstrzymać. Dostałam nauczkę. Poza tym, pierwsze Forum robiłam sama, brakowało mi rąk do pomocy. Drugie Forum przygotowało Stowarzyszenie Nowodworscy.pl, trzecie Forum robi Stowarzyszenie Nowodworscy.pl oraz Komitet Społeczny DAR SERCA. Impreza nam się rozrasta w błyskawicznym tempie i to jest prawdziwy sukces.

 


Czy Urząd Miejski w jakiś sposób włączył się, wspiera i pomaga Pani w realizacji tego przedsięwzięcia?

Urząd Miejski udzielił Stowarzyszeniu Nowodworscy.pl dotacji na realizację II Forum Kobiet. Ta impreza jest jednak władzom nie bardzo na rękę, bo relacja z Forum, mimo ogromnego sukcesu frekwencyjnego, nie mogła nawet znaleźć się nawet w Faktach Nowodworskich! A przecież była to impreza organizowana przez radną miejską, finansowana przez Urząd Miejski – więc przez mieszkańców miasta. Nie pozwolono też, by Forum Kobiet znalazło się w plebiscycie na najlepszą inicjatywę pozarządową w naszym mieście. Pan Burmistrz nie udostępnił informacji o marcowej imprezie na swoim FB, pomimo że poprosiłam go o to… Jestem radną opozycyjną i nie ukrywam tego. Forum Kobiet nie ma jednak nic wspólnego z polityką. To inicjatywa ponad wszystkimi podziałami, robiona dla kobiet i w większości przez kobiety. Cieszę się, że to zbliżające się Forum udało nam się zrobić bez pomocy środków publicznych, a jedynie ze środków sponsorów. Zawdzięczamy to przewodniczącej Komitetu DAR SERCA, Elżbiecie Dudek. W tym miejscu chcę wszystkim podziękować za wsparcie.

 

 

Każde forum kobiet to cykl tematycznych rozmów i spotkań z różnymi osobami. O czym będziecie Panie rozmawiać w najbliższą sobotę?

Tematem przewodnim będzie zdrowie, czyli sprawa dla wszystkich najważniejsza. Zaprosiliśmy specjalistów z różnych dziedzin, którzy w przystępny sposób opowiedzą o chorobach i profilaktyce układu pokarmowego, tarczycy, kręgosłupa, a także o raku piersi. Na odwiedzających czekają też stoiska wystawców, wśród których znajdą się także punkty medyczne. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań, np. spirometrii.
Warto zaznaczyć, że podczas imprezy będzie miała miejsce akcja charytatywna dla Kajetana Wąsiewskiego. W jaki sposób nowodworzanki będą mogły pomóc chłopcu?
Przygotowaliśmy licytację bardzo atrakcyjnych przedmiotów. Będzie można zdobyć parasolkę marki Fulton, jaką nosi Królowa Brytyjska, stylowy zegar ze zbiorów mieszkańca Modlina Wiesława Kozioła, książkę z autografem Mirosława Hermaszewskiego, oryginalną zastawę z Tadżykistanu, książkę M jak Miłość z podpisami aktorów, koszulkę Artura Sowińskiego, międzynarodowego mistrza KSW, długopis z pendrive Stowarzyszenia Fenix.
Dodam, że Nowodworskie Forum Kobiet jest nominowane przez naszych Czytelników w Plebiscycie „Faworyt Czytelników Tygodnika Nowodworskiego2017”. Życzę powodzenia!
To dla nas ogromny zaszczyt, tym bardziej, że nikt z organizatorów Forum nie zgłosił naszej imprezy do tego plebiscytu, zrobiły to uczestniczki wydarzenia.

27434_27969

ADAM BALCERZAK
a.balcerzak@nowodworski.info

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *