Facebook
Wyroby na europejską skalę

2016-05-28 8:58:49

SAD na Zapieckach znalazł się w Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego. Certyfikat z rąk marszałka Adama Struzika odebrał w czwartek 19 maja Tomasz Bieńkowski.

Do Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego należy dwadzieścia pięć regionów europejskich, w których powstaje żywność wysokiej jakości na bazie lokalnych naturalnych surowców. Każdy region zrzesza swoich producentów, przetwórców oraz dystrybutorów regionalnej żywności.
Ponieważ dziedzictwo kulinarne jest ważnym elementem dziedzictwa kulturowego, Europejska Sieć Dziedzictwa Kulinarnego tworzy wizerunek, promuje region, przyczynia się do rozwoju przedsiębiorczości. Do sieci należą gospodarstwa rolne, zakłady przetwórstwa żywności, sklepy, restauracje, które pod szyldem Kulinarne Dziedzictwo Mazowsze będą oferować wysokiej klasy produkty i dania.
W czwartek 19 maja do elitarnego grona dołączył SAD na Zapieckach specjalizujący się w produkcji naturalnych soków owocowych i warzywno-owocowych, tłoczonych na zimno. Należy tu także kilka innych firm z okolicy. Logiem SDK mogą się poszczycić: olej lniany Krzysztofa Kowalskiego z Winnik koło Nasielska, soki i nalewki Eko-Fruit z Gałach koło Zakroczymia, wyroby mięsne Małgorzaty Kwiatkowskiej z Wólki Kikolskiej koło Pomiechówka, nalewki staropolskie Karola Majewskiego z Łomianek czy wyroby cukiernicze Piekarczyk z Kroczewa koło Załusk.

AC, fot. mazovia.pl

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *