Facebook

Wypożyczalnia rowerów ruszy z opóźnieniem

2016-04-06 11:30:19

W 11 numerze Tygodnika Nowodworskiego informowaliśmy, że 21 marca ma ruszyć bezpłatna wypożyczalnia rowerów. Tak się jednak nie stało. Od kiedy więc nowodworzanie będą mogli wypożyczać jednoślady?

Wypożyczalnia rowerów miejskich, która wystartowała w zeszłym roku w Nowym Dworze Mazowieckim, zrobiła ogromną furorę i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców i turystów. W przeciągu 8 miesięcy rowery zostały wypożyczone 1193 razy. Średni miesięczny koszt utrzymania wypożyczalni wynosił 14 800 zł. W ciągu całego roku wszystkie drobne naprawy jednośladów były realizowane na koszt wykonawcy zadania, który przechowywał rowery w magazynie, znajdującym się w Modlinie Twierdzy.

Od tego roku rowery znajdują się pod opieką Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zaplanował start wypożyczalni na 21 marca, potem na 5 kwietnia, aż w końcu na 11 kwietnia. Sytuację opóźnienia startu wypożyczalni tłumaczy, w rozmowie z naszą redakcją, dyrektor NOSIR – Krzysztof Kapusta:

– Umowę mamy już podpisaną. Natomiast diagnozując z operatorem stan techniczny słupków, okazało się, że pojawiła się nieszczelność i w czasie deszczu instalacja słupków zamokła. Operator zobowiązał się, że do poniedziałku – 11 kwietnia – postara się słupki naprawić. Mogę tylko przeprosić wszystkich tych, którzy są zawiedzeni, ale było to ponad nami. Nikt się nie spodziewał, że te słupki mogą nie spełniać swoich kryteriów.

W tym roku zmienia się operator systemu. Najkorzystniejszą ofertę na realizację zadania złożyła firma Modlin Spółka z o.o.

29 kwietnia podpisana została umowa między Nowodworskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji a Modlin Sp. z o.o. na świadczenie usługi operatora systemu. Zgodnie z jej zapisami firma ma tydzień na uruchomienie wypożyczalni.

Za obsługę systemu firma otrzyma wynagrodzenie w wysokości 94 710 zł brutto.

Przypominamy, że rower będzie można zarezerwować internetowo, poprzez stronę www.rowery.nowydwormaz.pl, ale również przy jednym z pięciu słupków, za pomocą których będzie można połączyć się z operatorem wypożyczalni. Punkty wypożyczania rowerów: lotnisko, PKP Modlin, Centrum Informacji Turystycznej, koszary w Twierdzy Modlin oraz centrum Nowego Dworu Maz. – zbieg ulic Warszawskiej i Zakroczymskiej. Jednoślad powinien do nas przyjechać maksymalnie w ciągu 20 min. Ilość rowerów nie zmienia się. NOSiR dysponuje 30 rowerami typu senior, 10 juniorskimi i niezbędnymi akcesoriami (kaski, kamizelki, foteliki dla dzieci). Wypożyczalnia czynna będzie do listopada, codziennie od 8:00 do 20:00.

Adam Balcerzak

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…