Wypożyczają zepsute rowery

2016-08-04 9:56:45

Wygięte światła, połamane przerzutki. Z takimi problemami zmagają się wypożyczający rowery z nowodworskiej, miejskiej wypożyczalni.

Kilka dni temu do naszej redakcji jedna z naszych czytelniczek przysłała zdjęcia uszkodzonych przerzutek i świateł rowerów miejskich z dopiskiem – Dlaczego rowery miejskie wypożyczane są z uszkodzeniami.
Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Krzysztofem Kapustą – dyrektorem Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który przekazał nam, że nowodworskimi jednośladami zajmuje się firma Modlin sp. z o.o.
Dyrektor Obiektu w Twierdzy Modlin Sebastian Sosiński skomentował sprawę następująco:
– Rowery są w ciągłej (intensywnej) eksploatacji i zdecydowanie prawdą jest, że zdarzają się usterki i uszkodzenia. Nie wykluczamy błędu naszych pracowników ale rowery niedające się do użytku trafiają do naprawy. Przepraszamy za chwilowe niedogodności, z pewnością już niedługo stan techniczny jednośladów ulegnie znacznej poprawie.
Jednocześnie podkreśla, że każdy rower jest serwisowany i jest to proces ciągły. Według uzyskanych informacji wiemy, że wszystkie jednoślady przechodzą gruntowną modernizację. Rowery w wypożyczalni są już dwa lata, więc naturalnie, że będą widoczne ślady eksploatacji.
Jakość jednośladów także nie jest z najwyższej półki, dlatego też wymagają one częstych wizyt w serwisie. Dyrektor Sosiński dodaje, że oprócz podstawowych serwisowych czynności raz na jakiś czas wymieniane są wszystkie zużyte podzespoły.
Rowery, które są dostępne w wypożyczalni NOSIRu, są rowerami miejskimi i niekoniecznie nadają się do jazdy w terenie. Niestety użytkownicy wykorzystują jednoślady właśnie w tym celu, dlatego najczęściej uszkodzeniu ulegają elementy oświetlenia czy też błotników.
Grupa Konkret zaznacza, że po uporaniu się z bieżącymi naprawami pojazdów, wystąpi o przynajmniej częściową modernizację rowerów tak, by te nadawały się do użytku w terenie.

Konrad Ruciński, Kontakt: k.rucinski@nowodworski.info

Podobne artykuły

Comments

comments

1 komentarz

  1. Olo odpowiedz

    I włąśnie z tego powodu ja zamówiłęm rower z mediaexpert i już takich problemów nie mam. Stać mnie żeby wydać raz tę kasę i mieć na lata rower bez zmartwien, że go jakiś gamoń zniszczy, a inny gamoń nie naprawi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *