Facebook

Wymodlili zgodę na kościół

2016-04-21 11:59:10

Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków zaakceptował projekt koncepcyjny nowego kościoła w Modlinie Twierdzy. Otwiera to drzwi do rozpoczęcia prac nad projektem budowlanym.

O rozbudowie modlińskiej parafii mówi się od dawna. W obecnym kościele jest dosyć ciasno, sporo osób stoi na niedzielnych mszach. Starania, by zmienić tę sytuację, nabierają tempa.
Ks. Mirosław Milewski – bp pomocniczy diecezji płockiej oraz ks. Janusz Nawrocki – proboszcz parafii św. Barbary w Modlinie Twierdzy spotkali się z przedstawicielem Mazowieckiego Urzędu Ochrony Zabytków w poniedziałek 11 kwietnia w siedzibie instytucji w Warszawie. Podczas spotkania osiągnięto porozumienie dotyczące zmian w projekcie koncepcyjnym planowanej świątyni. Zrezygnowano z budowy łącznika między nowym kościołem, a obiektem, w którym obecnie znajduje się kaplica św. Barbary, kancelaria, sala dla duszpasterstwa oraz pomieszczenia mieszkalne. Postanowiono również, że okna neoromańskiej świątyni pw. św. Jana Pawła II otrzymają półkoliste zwieńczenia.
W czwartek ks. Nawrocki otrzymał od Miejskiego Konserwatora Zabytków w Nowym Dworze Maz. – Marka Przeździeckiego pismo pozytywnie opiniujące zmieniony projekt koncepcyjny budynku. Decyzja otwiera drogę do rozpoczęcia prac nad projektem budowlanym.
Informację o pomyślnym dla parafian przebiegu spotkania podał bp Mirosław Milewski na swoim profilu na Twitterze. Następnie wiadomość pojawiła się na facebookowych stronach diecezji płockiej, parafii św. Barbary w Modlinie Twierdzy oraz lokalnych mediów. Temat cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców.
W intencji budowy kościoła nowodworscy księża i parafianie odbyli w nocy z 8 na 9 kwietnia pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku n/Wisłą. Z Modlina, przez Zakroczym, Goławin i Chociszewo pieszo lub na rowerach udało się blisko 40 osób. O ich bezpieczeństwo zadbali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej – Ratownictwo Wodne z Modlina Twierdzy oraz policja. W sobotę rano pątnicy uczestniczyli we Mszy św. w czerwińskim sanktuarium. Według planów pielgrzymki mają mieć charakter cykliczny i odbywać się w każdy drugi piątek miesiąca.

Tomasz Parciński fot. www.facebook.com/parafiamodlintwierdza

Podobne artykuły

Comments

comments

2 komentarze

  1. Łukasz odpowiedz

    Rozczarowana ,tak oczywiście dzieci są najważniejsze natomiast najpierw kościół ażeby się pomodlić o nasze dzieci …..

  2. rozczarowana odpowiedz

    A może choć raz kościół byłby dla ludzi, a nie ludzie dla kościoła… modlić się można w innych świątyniach w okolicy, za to brakuje miejsc w przedszkolach, na tej ziemi zmieściło by się naprawdę duże przedszkole! Jan Paweł II modlił się przy ołtarzu z wioseł i kajaka, nie potrzebował złotych ołtarzy, a czy my potrzebujemy??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…