Facebook

Wykroją fragmenty miasta?

2016-05-12 1:40:41

Być może już niedługo mieszkańcy Nowego Dworu obudzą się na innym osiedlu niż to, na którym zasypiali. Wcześniej jednak mają możliwość wyrazić swoją opinię o „przeprowadzce”.

W czasie odbywającej się 26 kwietnia sesji Rady Miejskiej nowodworscy radni podjęli decyzję o rozpoczęciu konsultacji społecznych w sprawie zmiany podziału administracyjnego miasta. Chodzi o utworzenie nowego osiedla oznaczonego numerem 9. Miałoby ono powstać z wydzielenia fragmentów Osiedla Młodych i Nowodworzanki. W składzie nowej jednostki znalazłyby się ulice: Bursztynowa, Cicha, Dębowa, Diamentowa, Dobra, Mała, Miła, Gen. J. P. Morawicza, Koralowa, Leśna (od ul. Małej do ul. Wojska Polskiego) Perłowa, Pogodna, Rubinowa, Szmaragdowa i Zielona.
Konsultacje w tej sprawie już wystartowały. Może w nich wziąć udział każdy, kto ma dostęp do internetu. W ankiecie umieszczonej na stronie www.nowydwormaz.pl można zagłosować „za” lub „przeciw” proponowanym zmianom, a także zapoznać się z projektem Statutu Samorządu Mieszkańców Osiedla nr 9 i przekazać wszelkie uwagi, propozycje i opinie na jego temat.
Do chwili obecnej głos zabrało ok. 150 osób. Większość z nich opowiada się za powstaniem nowego osiedla.
Samorząd mieszkańców osiedla może opiniować i składać wnioski dotyczące danego obszaru. Do jego kompetencji należy również organizowanie czynów społecznych, akcji i konkursów. Dba o rozwój, upiększenie osiedla, utrzymanie spokoju, czystości i bezpieczeństwa. Otrzymuje również skromną pulę środków z budżetu miasta (w tym roku wynosiła ona 1000 zł).

Tomasz Parciński

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *