Facebook

Wykroją fragmenty miasta?

2016-05-12 1:40:41

Być może już niedługo mieszkańcy Nowego Dworu obudzą się na innym osiedlu niż to, na którym zasypiali. Wcześniej jednak mają możliwość wyrazić swoją opinię o „przeprowadzce”.

W czasie odbywającej się 26 kwietnia sesji Rady Miejskiej nowodworscy radni podjęli decyzję o rozpoczęciu konsultacji społecznych w sprawie zmiany podziału administracyjnego miasta. Chodzi o utworzenie nowego osiedla oznaczonego numerem 9. Miałoby ono powstać z wydzielenia fragmentów Osiedla Młodych i Nowodworzanki. W składzie nowej jednostki znalazłyby się ulice: Bursztynowa, Cicha, Dębowa, Diamentowa, Dobra, Mała, Miła, Gen. J. P. Morawicza, Koralowa, Leśna (od ul. Małej do ul. Wojska Polskiego) Perłowa, Pogodna, Rubinowa, Szmaragdowa i Zielona.
Konsultacje w tej sprawie już wystartowały. Może w nich wziąć udział każdy, kto ma dostęp do internetu. W ankiecie umieszczonej na stronie www.nowydwormaz.pl można zagłosować „za” lub „przeciw” proponowanym zmianom, a także zapoznać się z projektem Statutu Samorządu Mieszkańców Osiedla nr 9 i przekazać wszelkie uwagi, propozycje i opinie na jego temat.
Do chwili obecnej głos zabrało ok. 150 osób. Większość z nich opowiada się za powstaniem nowego osiedla.
Samorząd mieszkańców osiedla może opiniować i składać wnioski dotyczące danego obszaru. Do jego kompetencji należy również organizowanie czynów społecznych, akcji i konkursów. Dba o rozwój, upiększenie osiedla, utrzymanie spokoju, czystości i bezpieczeństwa. Otrzymuje również skromną pulę środków z budżetu miasta (w tym roku wynosiła ona 1000 zł).

Tomasz Parciński

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *