Wykorzystali 70-latkę

2018-05-24 8:07:47

Przestępcy działający metodą “na policjanta” wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Niestety 21 maja, ofiarą oszustów padła 70-letnia nowodworzanka.

Nowodworscy policjanci przestrzegają mieszkańców naszego powiatu przed oszustami wyłudzającymi od starszych osób pieniądze metodą na tzw. “policjanta”. Przestępcy są często zatrzymywani dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane. Niestety wciąż jesteśmy informowani o kolejnych pokrzywdzonych. 21 maja ofiarą takiego przestępczego działania padła 70-letnia mieszkanka Nowego Dworu. Kobieta przekazała oszustom ponad 10 000 zł.

W tym przypadku oszust podał się za “policjanta”. Namówił kobietę do przelania pieniędzy na podane konto, co miało pomóc w ujęciu groźnych przestępców. Pokrzywdzona uległa presji rozmówcy, przez co straciła ponad 10 000 zł.

Aktualnie nowodworscy policjanci prowadzą czynności w celu zatrzymania i ukarania sprawców tego zdarzenia. Jednocześnie funkcjonariusze sprawdzają, czy na terenie powiatu nie doszło do innych prób oszustw tą metodą.

KPP NDM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…