Wybór właściwej bramy wjazdowej (przesuwnej)

2019-03-13 11:26:27
Budując dom należy wziąć pod uwagę środki finansowe, których wymaga postawienie ogrodzenia oraz bramy wjazdowej. Już samo postawienie ogrodzenia nie jest małym wydatkiem, dlatego też nieraz trudno właścicielom terenu stawiać ogrodzenie wraz z bramą od razu po wybudowaniu domu.

 

Choć postawienie ogrodzenia i bramy wjazdowej wymaga czasu, gdy już stoi, elegancko się prezentuje i idealnie współgra z całością otoczenia. Gotowy podjazd i brama stanowią element estetyczny, dokładnie wyznaczają front działki.

W zależności od ukształtowania działki oraz podjazdu do budynku i garażu, można zastosować konkretny typ bramy wjazdowej. Jeżeli działka jest dość szeroka i przestronna brama przesuwna będzie idealnym rozwiązaniem. Ze względu na to, że skrzydło bramy przesuwnej chowa się w całej lewo lub prawostronnej konstrukcji, wymaga ona sporo miejsca po jednej ze stron. Jest to brama idealna, kiedy działka nie dysponuje zbyt dużą ilością miejsca od strony wejścia do budynku i garażu, jednak która posiada miejsce z którejś ze stron.

Brama przesuwna może poruszać się na szynie na kółkach lub może przesuwać się za pomocą małych kółek w szynie. Oba rodzaje mechanizmów należy regularnie konserwować. Tego typu bramy cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na ułatwiony sposób korzystania z niej, jeśli wspomagana jest przez napęd i sterowana za pomocą pilota. Jest to typ bramy, którą można dopasować nie tylko do rodzaju posesji, ale także do koloru budynku, ponieważ metoda wykonania jej przęseł wykonana jest metodą proszkową, która umożliwia dostęp do wielu kolorów, które mogą być naniesione na przęsła wybranej bramy. Oczywiście dostępne są bramy aluminiowe ale także bramy klasyczne – kute z pionowymi lub poziomymi często zdobionymi ornamentami.

Bramy dwuskrzydłowe są popularne, nie tylko te manualnie obsługiwane, ale przede wszystkim bramy z napędem, dzięki któremu używanie bramy staje się jeszcze bardziej przyjemne. Bramy dwuskrzydłowe otwierają się na wnętrze posesji, dlatego też jednym z głównych czynników branym pod uwagę przy montażu tego typu bram jest ilość miejsca na posesji.

fot. lakate.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *