Wybór sali weselnej – przydatne porady

2017-12-08 3:16:55

Przed narzeczonymi jest wiele decyzji, które muszą podjąć. Jedną z nich jest wybór sali weselnej.

 

 

Jaką salę wybrać
Wybór sali weselnej powinien być podyktowany kilkoma czynnikami. Przede wszystkim, istotna jest zaplanowana ilość gości. W sali powinno być wystarczająco dużo miejsca, żeby każdy mógł wygodnie siedzieć i aby wygospodarować przestrzeń na parkiet. Warto też szukać takiego lokalu, w którym część, gdzie siedzą goście jest w jakiś sposób oddzielona od tej części, w której będzie grał zespół – dzięki temu, damy weselnikom możliwość porozmawiania w chwilach wytchnienia od tańca. Istotny też jest wystrój sali. Dekoracje, kolorystyka, będą miały wpływ na pozostałe elementy – kwiaty, bukiet Panny Młodej, barwy dodatków. Najlepszym wyborem jest sala o neutralnej kolorystyce, do której z łatwością dopasujemy resztę.

Jak usadzić gości
Wybór sali weselnej pociąga za sobą także sposób usadzenia gości. Zanim podpiszemy umowę, zwróćmy więc uwagę na to jakie stoły znajdują się w sali. Najwygodniejszym dla gości jest usadzenie ich przy 10, 12-osobowych stołach. Dzięki temu, będą mogli porozmawiać w szerszym gronie, a nie tylko z osobami siedzącymi tuż obok. Postarajmy się też, planując rozsadzenie weselników uzwględnić ewentualne sympatie i antypatie – nie chcemy, żeby na naszym weselu doszło do kłótni.

Gdzie znaleźć salę
Należy wiedzieć, że miejsca, w których zorganizować można wesele najczęściej są zarezerwowane nawet na dwa, trzy lata naprzód. Dlatego, dobrze mieć listę potencjalnych lokalizacji. Wiele miejsc oferuje się na Targach Ślubnych – można się na nie wybrać i sprawdzić dostępne propozycje, nierzadko uzyskując całkiem spory rabat. Sali weselnej szukać można także za pośrednictwem platformy ślubnej Wedding.pl, która stanowi świetną bazę usługodawców ze wszystkich weselnych branż. Wystarczy wskazać konkretne miasto, np. Warszawę i pod linkiem http://wedding.pl/sale-weselne/warszawa odnaleźć interesujące nas lokale. Z portalu generalnie warto skorzystać w gorączce przedślubnych przygotowań. Zawarte są tam liczne porady, inspiracje, do których można się odnieść.

Wesele to wyjątkowa uroczystość, wymagająca fantastycznej oprawy. Dlatego powinno się je przemyśleć w najdrobniejszych szczegółach.

Foto: Pixabay.com

materiał zewnętrzny

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…