Facebook

Wszystko w rękach mieszkańców!

2015-09-11 11:03:48

Już w poniedziałek 14 września rozpocznie się glosowanie, w którym mieszkańcy Nowego Dworu będą wybierać projekt, jaki zostanie zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego

W środę 2 września w Urzędzie Miejskim odbyło się drugie i ostatnie przed głosowaniem mieszkańców posiedzenie komisji weryfikującej projekty do Budżetu Obywatelskiego. Członkowie komisji zdecydowali finalnie, że 33 z 42 złożonych do Urzędu Miejskiego projektów zostanie poddanych pod głosowanie mieszkańców miasta. Komisja dała szansę autorom wniosków do poprawienia i dopracowania projektów. Dwa zadania, które zostały odłożone przez komisję z pierwszego posiedzenia, nie zostały zakwalifikowane, ponieważ autorzy nie nanieśli poprawek, nie spełniały więc kryteriów regulaminu. Są to projekty pt: “Modernizacja placu zabaw oraz stworzenie “zielonej siłowni” wraz z oświetleniem przy ul. Spokojnej” oraz “Rewitalizacja plaży miejskiej”.

Dużym zaskoczeniem okazała się decyzja komisji dotycząca poddania pod głosowanie projektu pt: “Poprawa estetyki placu zabaw przy ul. Mazowieckiej”. Autorka skierowała do członków rady pismo z prośbą o ponowne rozpatrzenie wniosku. Ostatecznie do podjęcia przez komisję decyzji o poddaniu projektu pod głosowanie przekonały argumenty autorki projektu, która uzyskała wszystkie potrzebne zgody, między innymi od SMLW Dążność oraz właścicieli garaży, na pomalowanie ściany nieruchomości sąsiadujących z placem zabaw. Regulamin – jak przyznał Przewodniczący komisji – Jacek Gereluk – trzeba poprawić. Argumenty wnioskodawczyni były logiczne i wyjaśniały problem oraz niedociągnięcia zawarte w regulaminie. Komisja przyznała rację oraz doceniła starania autorki i ostatecznie zgodziła się na przywrócenie projektu, który nie został zakwalifikowany na pierwszym spotkaniu.

Dla przypomnienia dodajmy, że głosowanie rozpocznie się drogą internetową w poniedziałek 14 września. Z jednego numeru IP można oddać więcej niż 1 głos. Osoby nie mające dostępu do internetu będą mogły zagłosować stacjonarnie w trzech punktach – w Urzędzie Miejskim, Modlinie Twierdzy oraz na Osiedlu Młodych w godzinach od 8:00 do 16:00. Jedna osoba może zagłosować tylko na 1 projekt. Osoby upoważnione do głosowania to obywatele, którzy ukończyli 16 rok życia i są zameldowane na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego. Weryfikacja osób odbędzie się poprzez numer PESEL.

O tym, które projekty zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego, dowiemy się tuż po 20 września.

Adam Balcerzak

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…