,,Wszystkie dzieci nasze są…” – Dzień Dziecka w PP3

2022-06-14 12:49:11

,,Dzień Dziecka” to jeden z najpiękniejszych dni, na które z niecierpliwością czekają zarówno młodsze i starsze przedszkolaki. W tym dniu wszystkie dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne, szczęśliwe, ale ważne jest, aby ten dzień był także dniem pełnym niespodzianek, atrakcji- dniem pełnym wrażeń i wspomnień.

Dzień Dziecka w PP3 trwał kilka dni. Rozpoczął się 30 maja wizytą w przedszkolu Teatru Prima ze spektaklem ,,Legenda o Smoku Wawelskim”. Dzieci poznały przygody dzielnego Szewczyka, któremu dzięki wrodzonemu sprytowi i pomysłowości udało się pokonać groźnego Smoka. Zastosowanie różnych technik teatralnych, pomysłowy i niezwykle zabawny scenariusz, pozwalały na czynne angażowanie się publiczności dziecięcej, wywoływały uśmiech i radość wśród dzieci.
W tym roku, mimo deszczowej pogody – słońce również do nas zawitało. Dzięki temu 31 maja mogliśmy zorganizować piknik na placu zabaw z udziałem wychowanków z wszystkich grup wiekowych. Dzieci brały udział w zawodach sportowych, malując buzię mogły zamienić się w ulubioną postać bajkową, zrobić tatuaż a także pobawić się wśród mydlanych bajek. Oczywiście nie mogło zabraknąć waty cukrowej i popcornu, tak uwielbianych słodkości przez wszystkie dzieci.
Niezwykłą atrakcją okazała się wizyta w przedszkolu iluzjonisty – Pawła Szretera, który wprowadził dzieci w niezwykły świat czarodziejskich sztuczek. Kolorowe rekwizyty zaskoczyły wszystkie dzieci a piękna czerwona kurtyna stworzyła prawdziwy klimat magii i tajemniczości. Uśmiechy, radość oraz zdziwienie na twarzach dzieci to widok niezwykły.
Kolejną atrakcją w przedszkolu było spotkanie ze strażakami, które odbyło się 2 maja. Dzieci podczas wizyty strażaków mogły obejrzeć sprzęt strażacki, poznały elementy munduru oraz dowiedziały się, dlaczego strażacy są bohaterami.
W dniu 5 maja, kolejną atrakcją dla dzieci były dmuchane urządzenia. Dzieci miały do dyspozycji dmuchany plac zabaw: wielką zjeżdżalnię oraz miejsce do skakania. ,,Dmuchańce” które rozstawiono w przedszkolnym ogrodzie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Po udanej zabawie zmęczone, ale uśmiechnięte dzieci, udały się do swoich sal.
Kolejną atrakcją dla dzieci była wizyta Alpak w przedszkolu. Dzieci poznały styl życia i zwyczaje tych zwierząt, wysłuchały wielu ciekawostek. Największą atrakcją dla dzieci okazało się, karmienie tych zwierząt ich ulubionym przysmakiem- marchewką. Na pamiątkę tego spotkania każde dziecko dostało kolorowankę alpaki.
Każdego dnia do domu przedszkolaki zabierały pełne uśmiechów wrażenia. Obserwując radosne twarze swoich wychowanków oraz ciesząc się z nimi każdą chwilą, Nauczycielki miały możliwość wspomnieniami wrócić do krainy marzeń jaką jest dzieciństwo.

Czas tak szybko upływa, jak potok płynie w dal.
Cieszymy się każdą chwilą, żeby nie było nam żal.
Choć życie szybko przemija, odciska na duszy ślad.
A My wciąż tacy sami, tylko przybywa nam lat.

Małgorzata Zawadzka

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…