Facebook
Wszyscy za Ciecierskim

2016-07-07 8:33:49

Nie było wianuszka gości, naręczy kwiatów i peanów na cześć burmistrza. W zamian za to skromny bukiet, brawa od mieszkańców i krótkie, konkretne przemówienie.

We wtorek 28 czerwca radni gminy Zakroczym jednogłośnie przyznali absolutorium burmistrzowi Arturowi Ciecierskiemu. Wcześniej zapoznali się ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2015 rok, pozytywnie ocenionym zarówno przez Regionalną Izbę Obrachunkową, jak i Komisję Rewizyjną Rady Gminy.
Jak mówi Artur Ciecierski, to był bardzo trudny rok. Gmina wprowadziła program naprawczy, a co za tym idzie – ogromne oszczędności w budżecie.
– Wykazaliśmy dużą dyscyplinę i konsekwencję w działaniach. Wykonałem budżet z prawie dwumilionową nadwyżką na spłatę zaciągniętych zobowiązań, co w sytuacji programu naprawczego traktuję osobiście jako duży sukces. Jednak to również sukces zespołu ludzi, którzy na co dzień ze mną pracują – uważa burmistrz. – Udzielone jednogłośnie absolutorium świadczy o ogromnym zaufaniu Rady Gminy, za co jeszcze raz ogromnie dziękuję. Podkreślam, że gmina zmierza w bardzo dobrym kierunku, odzyskaliśmy w pełni płynność finansową. To bardzo cieszy.

Tomasz Parciński

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *