Facebook

Wspólnie przeciw białaczce

2016-04-10 11:48:47

Od kilkunastu dni Pomiechówek żył wydarzeniem, które miało nastąpić 10 kwietnia. Konferencja prasowa, przemarsz ulicami dzieci i młodzieży szkolnej, wreszcie niedzielne obchody Dnia Dawcy Szpiku – wszystko z myślą o małej Lence Wzorek i innych osobach chorych na nowotwór krwi.

Wyraźnie widać, że Pomiechówek walczy o Lenę. Na wielu drzewach, słupach ogłoszeniowych, witrynach sklepowych w ostatnim czasie widać plakaty z informacjami, w jaki sposób można pomóc dziewczynce chorej na białaczkę. Do akcji przyłącza się coraz więcej osób.

W czwartek 7 kwietnia dzieci z przedszkola i szkół przeszły ulicami Pomiechówka z balonikami, chorągiewkami i transparentami, by zachęcić mieszkańców do udziału w Dniu Dawcy Szpiku dla Lenki i Innych.

W akcji, która odbywała się nie tylko w Pomiechówku, ale także przy starostwie w Nowym Dworze Maz., mimo mało sprzyjającej pogody wzięło udział kilkaset osób, z których aż 313 zarejestrowało się jako potencjalny dawca szpiku kostnego i komórek macierzystych.

– To moja przemyślana decyzja, chcę pomóc komuś, kto tej pomocy potrzebuje – powiedziała p. Alicja, jedna z zarejestrowanych osób.

Oprócz rejestracji potencjalnych dawców na wszystkich uczestników czekało szereg atrakcji – występy zespołów (Legendarne Zdready, Dolina Rytmu, Viva La Musica, Sonar, K2B, Drinking Stones), Zumba Kids prowadzona przez Małgorzatę Stecką, spektakl w wykonaniu Teatru Sami Swoi, licytacje na rzecz Lenki. Nie zapomniano również o najmłodszych, którzy mogli uczestniczyć w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Kreatywną Dolinę Wkry i bibliotekę, obejrzeć „Rycerza i Bestię”, zobaczyć wnętrze samochodów straży pożarnej, policji i pogotowia, czy „wykąpać się” w basenie wypełnionym piłeczkami”.

Wszyscy razem dla Lenki stało się nie tylko nazwą społeczności na facebooku, ale także hasłem, które sprawiło, że coraz więcej osób bezinteresownie pomaga Lenie Wzorek.

– Niedawno oddałem krew, teraz zarejestrowałem się jako dawca – powiedział p. Paweł, uczestnik niedzielnej akcji. – Dzisiejszy wynik, ponad 300 potencjalnych dawców, jest naprawdę imponujący. To dowodzi, że wspólnymi siłami można spróbować dać komuś nowe życie.

 

Anna Cichocka

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *