Facebook

Wrzesień: Doda, Zenek Martyniuk i budżet obywatelski

2015-12-31 12:04:48

1. W ramach Budżetu Obywatelskiego nowodworzanie 892 głosami wybrali wsparcie techniczne dla OSP Nowy Dwór poprzez zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

2. Dwoje ludzi zginęło w pożarze drewnianego domu w Nowym Modlinie (gm. Pomiechówek). Pięciu osobom udało się uciec. Wielu mieszkańców powiatu pomogło rodzinie, która została bez dachu nad głową.

3. Darmowe wi-fi, panele słoneczne, mapa dla niepełnosprawnych i pokój do przewijania dziecka – w Nasielsku został oddany do użytku supernowoczesny ekologiczny dworzec kolejowy.

4. Wszystkim wiadomo, że program „Nasz nowy dom” czyni cuda. Tym razem ekipa przeprowadzała gruntowny remont budynku przy ul. Legionów 3 w Nowym Dworze, gdzie mieszkają Dawid i Kacper Kurkowscy ze swoim dziadkiem Ryszardem Pruszkowskim.

5. W ogólnokrajowym referendum – gdzie Polacy mieli opowiedzieć się za tym, czy są za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych do sejmu RP, za utrzymaniem dotychczasowego finansowania partii politycznych z budżetu Państwa oraz za wprowadzeniem rozstrzygania wątpliwości, co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika – frekwencja wyniosła zaledwie 7,8%.

6. W Narwi obok Spichlerza Zbożowego znaleziono unikatowy maszkaron greckiego hełmu antycznego.

7. Należący do miasta ZEC w Nowym Dworze Maz. przegrał w sądzie ze spółką Kotłownia-1, planującą budowę spalarni śmieci przy ul. Przemysłowej.

8. Do parku militarnego, znajdującego się tuż obok Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin zawitali goście z różnych zakątków świata, którzy przyjechali trójkołowcami.

9. W Zakroczymiu odbyły się obchody 950-lecia miasta. Radości ze strony mieszkańców było co nie miara, Zakroczymski rynek pękał w szwach. Wszyscy integrowali się przy rytmach disco. Gwiazdą Wieczoru był Zenek Martyniuk.

10. Po raz siódmy w hali NOSiR odbyły się VII Manewry Kabaretowe 2015.

11. W Parku Miejskim im. Józefa Wybcikiego w Nowym Dworze Maz odbył się Eko Piknik, podczas którego zbierano pieniądze dla chorego Filipka Ulańskiego. Licytację przedmiotów przekazanych przez gwiazdy poprowadziła  Dorota DODA Rabczewska.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *