Facebook

Wrzesień: Doda, Zenek Martyniuk i budżet obywatelski

2015-12-31 12:04:48

1. W ramach Budżetu Obywatelskiego nowodworzanie 892 głosami wybrali wsparcie techniczne dla OSP Nowy Dwór poprzez zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

2. Dwoje ludzi zginęło w pożarze drewnianego domu w Nowym Modlinie (gm. Pomiechówek). Pięciu osobom udało się uciec. Wielu mieszkańców powiatu pomogło rodzinie, która została bez dachu nad głową.

3. Darmowe wi-fi, panele słoneczne, mapa dla niepełnosprawnych i pokój do przewijania dziecka – w Nasielsku został oddany do użytku supernowoczesny ekologiczny dworzec kolejowy.

4. Wszystkim wiadomo, że program „Nasz nowy dom” czyni cuda. Tym razem ekipa przeprowadzała gruntowny remont budynku przy ul. Legionów 3 w Nowym Dworze, gdzie mieszkają Dawid i Kacper Kurkowscy ze swoim dziadkiem Ryszardem Pruszkowskim.

5. W ogólnokrajowym referendum – gdzie Polacy mieli opowiedzieć się za tym, czy są za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych do sejmu RP, za utrzymaniem dotychczasowego finansowania partii politycznych z budżetu Państwa oraz za wprowadzeniem rozstrzygania wątpliwości, co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika – frekwencja wyniosła zaledwie 7,8%.

6. W Narwi obok Spichlerza Zbożowego znaleziono unikatowy maszkaron greckiego hełmu antycznego.

7. Należący do miasta ZEC w Nowym Dworze Maz. przegrał w sądzie ze spółką Kotłownia-1, planującą budowę spalarni śmieci przy ul. Przemysłowej.

8. Do parku militarnego, znajdującego się tuż obok Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin zawitali goście z różnych zakątków świata, którzy przyjechali trójkołowcami.

9. W Zakroczymiu odbyły się obchody 950-lecia miasta. Radości ze strony mieszkańców było co nie miara, Zakroczymski rynek pękał w szwach. Wszyscy integrowali się przy rytmach disco. Gwiazdą Wieczoru był Zenek Martyniuk.

10. Po raz siódmy w hali NOSiR odbyły się VII Manewry Kabaretowe 2015.

11. W Parku Miejskim im. Józefa Wybcikiego w Nowym Dworze Maz odbył się Eko Piknik, podczas którego zbierano pieniądze dla chorego Filipka Ulańskiego. Licytację przedmiotów przekazanych przez gwiazdy poprowadziła  Dorota DODA Rabczewska.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *