Facebook

“Wójt nie idzie z duchem czasu”

2015-09-16 1:19:13

Sołtysi alarmują, że są niedoinformowani, ponieważ nie mają wglądu w projekty uchwał przed sesją. Wójt nie widzi potrzeby, by to zmieniać

W trakcie sesji Rady Gminy Agnieszka Winnik, sołtys wsi Wola Błędowska zwróciła się z prośbą do wójta Dariusza Bieleckiego o umożliwienie sołtysom wcześniejszego zapoznawania się z materiałami na sesję, np. poprzez zamieszczanie projektów uchwał i innych dokumentów na stronie internetowej gminy.

– Sołtysi są niedoinformowani. Zdarza się, że o dzierżawie czy sprzedaży działki sołtys danej wsi dowiaduje się dopiero na sesji, stąd nasza prośba, by materiały, projekty uchwał były dostępne w internecie. Moglibyśmy się z nimi wcześniej zapoznać – mówiła sołtys Woli Błędowskiej.

Takie rozwiązania, wygodne dla wszystkich zainteresowanych, stosuje gmina Zakroczym. Z projektami uchwał, o których na sesji będą rozmawiać radni, mogą się zapoznać nie tylko sołtysi, ale także mieszkańcy. Niestety wójt gminy Pomiechówek nie widzi potrzeby, aby projekty uchwał zamieszczać w internecie.

– Są ogólnodostępne protokoły z komisji i po odbytych sesjach, drzwi do urzędu są otwarte, mieszkańcy mają podany porządek obrad. Nie widzę więc potrzeby umieszczania projektów uchwał w internecie przed sesją – podsumował Dariusz Bielecki.

Obecni na sesji słuchacze komentowali między sobą, że “wójt nie idzie z duchem czasu” i boi się zbyt dużej ilości niewygodnych pytań, jeśli sołtysi i mieszkańcy będą “za bardzo doinformowani”, ponieważ zapoznają się z dokumentami przed sesją.

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…