Wójt jak dyrektor, a skarbnik jak bankier

2017-06-08 7:30:17

Wyjątkowi goście pojawili się 26 maja w sali Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Pomiechówek, połączona z obchodami Dnia Samorządu Terytorialnego.

Podczas sesji specjalnymi gośćmi byli uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Goławicach Pierwszych, Szkoły Podstawowej w Starym Orzechowie oraz Szkoły Podstawowej w Pomiechówku. Dzieci aktywnie uczestniczyły w niecodziennej dla nich lekcji o funkcjonowaniu samorządu terytorialnego. Z niezwykłą uwagą wsłuchiwały się w słowa do nich skierowane i ze śmiałością odpowiadały na zadane pytania. Zdaje się, że banalne były pytania jak się nazywa wójt gminy oraz z ilu sołectw składa się gmina Pomiechówek.

– Wójt odpowiada za całość zadań w gminie, jest jak dyrektor szkoły, który musi wyznaczać wszystkie ważne zadania i pilnować, czy są one dobrze przeprowadzone. Tuż obok pana wójta siedzi pan zastępca wójta, Mariusz Łempicki. Gmina ma tak dużo spraw, że potrzebna jest osoba, która pana wójta wesprze. Ważne zadanie ma też skarbnik gminy – pani Kamila Gronczewska. To taki jakby bankier, który pilnuje, żeby nam na wszystkie zadania wystarczyło pieniędzy – takie komentarze kierowała do najmłodszych dyrektor ośrodka kultury Agnieszka Brzezińska-Brańska.

Za wytrwałość i aktywność podczas lekcji o samorządzie wszyscy uczniowie otrzymali z rąk wójta i przewodniczącego pamiątkowe dyplomy, następnie dzieci wraz z opiekunami zaproszono do wspólnego zdjęcia.

Uroczysta sesja była związana nie tylko ze świętem samorządu, ale również z jubileuszem 40-lecia działalności Gminnego Ośrodka Kultury. Dyrektor Agnieszka Brzezińska-Brańska otrzymała z rąk wójta gminy Dariusza Bieleckiego oraz przewodniczącego rady Jana Drzazgowskiego list gratulacyjny oraz kwiaty.

Sesja rady gminy w obecnym miejscu i scenerii odbyła się po raz ostatni. Po przebudowie obiekt będzie zachwycał nowoczesnymi i przestronnymi wnętrzami.

pomiechowek.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *