Facebook
Wojewódzka do remontu!

2015-08-05 9:56:15

Droga wojewódzka nr 575 w stronę Kamiona, na odcinku Stare Grochale-Wilków Polski-Secymin, doczeka się remontu. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie wydał zalecenie na wykonanie niezbędnych prac

W dobie remontów dróg i licznych objazdów na terenie powiatu nowodworskiego, coraz częściej pojawiają się również głosy dotyczące  fatalnego stanu nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 575 na odcinku Stare Grochale-Wilków Polski-Secymin w gminie Leoncin. Ubytki w asfalcie, garby czy popękana nawierzchnia to tylko część nieprzyjemności, na które na co dzień skarżą się kierowcy.

– Na tej pseudo-drodze czasami trzeba zwolnić do 30km/h, bo można zawieszenie albo koło urwać. Nie mówiąc o automatycznie wyższym spalaniu – żali się pan Piotr, mieszkaniec Secymina Polskiego, który codziennie przemierza tę trasę.

Do tej pory nie można było liczyć na kompleksowy remont drogi na całej jej długości. Jednak w ostatnich dwóch latach rozpoczęły się cząstkowe remonty. Radny powiatu Krystian Buszta zwrócił się z prośbą do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie o wykoszenie poboczy i wykonanie odwodnienia. W odpowiedzi na pismo radnego, Zarząd polecił dokonanie przeglądu drogi na odcinku na terenie gminy Leoncin oraz podjecie działań mających na celu poprawienie bezpieczeństwa uczestników ruchu.

– Serdeczne podziękowania należą się Radosławowi Rybickiemu, dyrektorowi Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie za wspieranie lokalnych samorządów na terenie powiatu nowodworskiego – mówi radny K. Buszta.

Prace mają ruszyć wczesną jesienią jeszcze w tym roku. Utwardzone zostaną pobocza kruszywem łamanym oraz naprawiona nawierzchnia bitumiczna w Głusku, Nowinach oraz odcinek między miejscowościami Mała Wieś Przy Drodze a Gniewniewicami Folwarcznymi.

 

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *