Władze apelują: Dbajmy o wizerunek naszej gminy

2017-07-18 3:48:33

Drzewa, znaki drogowe czy latarnie uliczne, obklejone reklamami i plakatami, to problem, którego nie udaje się rozwiązać od lat. Dlatego władze Pomiechówka apelują: “Dbajmy o wizerunek naszej gminy”.

Przypomnijmy – zgodnie art. 63a § 1 Kodeksu Wykroczeń, “kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny”. W razie popełnienia wykroczenia grozi kara w wysokości do 1 500 złotych lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego.

Natomiast art. 144 § 1. Kodeksu karnego mówi: “Kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza roślinność (…), podlega karze grzywny do 1 000 złotych albo karze nagany”.

Władze Pomiechówka apelują, żeby plakaty wywieszać tylko w miejscach do tego przeznaczonych, np. na tablicach lub słupach ogłoszeniowych za zgodą zarządzającego tym miejscem. Z kolei na terenach prywatnych plakaty można wywieszać tylko za zgodą właściciela.

Wszystkie zaobserwowane zamieszczanie ogłoszeń, obwieszczeń i informacji różnego rodzaju, na drzewach i w miejscach do tego nieprzeznaczonych, należy zgłaszać na policję – czytamy na stronie pomiechowek.pl.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…