Facebook

Wirtualny rejs Wisłą przez Modlin. I nie tylko

2017-06-08 11:25:02

Tego jeszcze nie było – już za kilka tygodni każdy będzie mógł odbyć wirtualny rejs Wisłą. Wszystko dzięki Google Street View.

Fotografie będą robione z łodzi przy pomocy specjalnego plecaka Google Trekker. Zdjęcia te już za kilka tygodni wzbogacą bazę Google Street View. W efekcie każdy – z dowolnego zakątka świata – będzie mógł odbyć wirtualny rejs Wisłą i zobaczyć jej przyrodę.

A jest co podziwiać. Koryto Wisły to łącznie 54 obszary chronione, m.in. 22 obszary Natura 2000. Zachowały się tam liczne piaszczyste wyspy, będące największym w Polsce miejscem lęgów rybitw oraz bardzo ważnym legowiskiem 5 innych gatunków mew, a także sieweczki obrożnej i rzecznej.

Akcja rozpocznie się na środkowym biegu Wisły, czyli w Warszawie i okolicach, gdzie w dniach 8-9 czerwca fotografowana będzie Wisła na odcinku Góra Kalwaria – Warszawa –  Modlin.

– Mapy Google stają się internetowym atlasem i przewodnikiem po świecie o niemal nieograniczonych możliwościach. Można na przykład wybrać się na wirtualny spływ po największych rzekach: Amazonce pośrodku dżungli, czy rzece Kolorado i Wielkim Kanionie. Dla akcji takich jak ochrona rzeki Wisły WWF Polska to najlepsze narzędzie do pokazania całemu światu jak piękne rzeki mamy w Polsce i szansa aby zachować ten wyjątkowy widok dla kolejnych pokoleń  – mówi Piotr Zalewski z Google Polska.

WWF Polska / PAP

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…