Facebook

Wiedziałeś, że masz kota?

2016-06-09 1:06:57

Często z dobrego serca i litości dokarmiamy bezdomne koty czy psy. Nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego, że robiąc tak, według prawa stajemy się ich właścicielami.

Któż z nas nie zlituje się, kiedy pod drzwiami naszego domu lub na podwórku pojawia się bezdomne, głodne zwierzę? Nie wszyscy jednak wiedzą o tym, że dokarmiając zwierzęta automatycznie stajemy się ich właścicielami.
Radni Gminy Zakroczym podjęli decyzję o zmianie uchwały z dnia 26 kwietnia 2016 r. w sprawie przyjęcia “Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Zakroczym w 2016 roku”. Do uchwały zostanie dopisany punkt, który daje mieszkańcom możliwość zabiegu sterylizacji lub kastracji kotów.
“Opiekunom kotów lub karmicielom na ich pisemne zgłoszenia wydawane będą skierowania na zabiegi sterylizacji lub kastracji w gabinecie weterynaryjnym w Zakroczymiu przy ulicy Rynek 6a, z którym gmina zawarła stosowną umowę. Sterylizacja lub kastracja odbywać się będzie przez cały rok, do momentu wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel w budżecie gminy z dofinansowaniem przez gminę w wysokości 50%” – czytamy w podjętej przez Radę Gminy Zakroczym uchwale.
Czy dzięki takiemu działaniu więcej czworonogów znajdzie dom?

Adam Balcerzak

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…