Więcej pracy dla ZGK

2016-09-22 10:13:40
Na najbliższej sesji Rady Gminy Zakroczym radni podejmą uchwałę dotyczącą nowego Statutu Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zakroczymiu. Zakład, od 1 stycznia 2017, będzie miał dużo więcej pracy.
ADAM BALCERZAKa.balcerzak@nowodworski.info

Ostatnia aktualizacja Statutu ZGK miała miejsce w 2003 roku. Od tamtego czasu bowiem zakład miał do wykonania tylko 6 podstawowych zadań. Było to zaopatrzenie w wodę mieszkańców gminy, odprowadzanie ścieków i wód odpadowych, utrzymanie gminnych urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych, zawieranie umów i pobieranie należności za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków, współpraca z gminą w zakresie rozwoju wodociągów i kanalizacji oraz gospodarowanie gminnym wysypiskiem odpadów.

27 września będzie miała miejsce sesja Rady Gminy Zakroczym. Podczas tej sesji radni podejmą uchwałę, której celem jest zmiana dotychczasowego zakresu działań ZGK. Krótko mówiąc – Zakład Gospodarki Komunalnej będzie miał więcej pracy.

Od 1 stycznia 2017, do zakresu działań Zakładu Gospodarki Komunalnej dojdą następujące zadania: nadzór i kontrola nad ilością i jakością dostarczanej wody, zawieranie umów i pobieranie należności za dostarczanie wody oraz odprowadzanie ścieków.

ZGK zajmie się również mieszkaniowym zasobem gminy, co jest dość dużym zaskoczeniem. ZGK zajmie się nadzorem w zakresie przeglądów technicznych mieszkań należących do gminy, zarządzaniem gminnymi lokalami mieszkaniowymi, organizowaniem napraw, konserwacji, remontów i modernizacji lokali, zawieraniem i rozwiązywaniem umów najmu lokali, pobieraniem czynszów i opłat za wynajem lokali oraz innych opłat, w tym odszkodowań za korzystanie z lokali bez umowy czy obsługę użytkowników mieszkaniowego zasobu gminy.

Do zadań ZGK należeć będzie również odpowiedzialność za nieruchomości stanowiące własność gminy, czyli zarządzanie targowiskiem miejskim.

ZGK będzie również odpowiadać za utrzymanie czystości i porządku w gminie. Do głównych działań w tej dziedzinie będzie należało między innymi ręczne oczyszczanie placów, chodników, schodów zlokalizowanych w pasach dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych, prowadzenie pogotowia oczyszczania oraz wykonywanie innych zadań związanych z utrzymaniem zieleni i oczyszczaniem gminy.

Wszystkie najważniejsze zadania gminy będą nadzorowane przez jeden zakład. Jak widać wszystko w Zakroczymiu zmierza ku dobremu.

AB

 

Comments

comments

3 komentarze

 1. aga odpowiedz

  tak szczególnie w okresie letnim kiedy jest problem z wodą i pracują w nocy, niedziele i święta…. zastanów się człowieku co piszesz!!!!

  1. obe odpowiedz

   Człowieku, jak pracują ???
   Jakie sąefekty tej pracy ??
   Czy znasz inne miejsce, gdzie jest stacja uzdatniania, a i tak notorycznie występują przerwy ???
   Dobrze, że Burmistrz znalazł pieniądze na modernizację, Teraz powinien polnować, by dobrze wykonano prace, bo do tej ekipy co stacją zarządza nie można mieć zaufania.

 2. Obserwator odpowiedz

  No i bardzo dobrze, bo póki co to mówiąc delikatnie pracownicy ZGK nie przemęczają się za bardzo. Kto mieszka w pobliżu to zapewne nieraz to zauważył 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *