Wedding planner — czy warto wybrać pomoc przy organizacji ślubu?

2022-11-03 2:28:56
Historie ślubnych metamorfoz sprawiają, że w dniu ślubu chcemy nie tylko wyglądać tak samo pięknie, jak bohaterki programów, ale też by w ten wyjątkowy dzień ktoś się nami… zaopiekował. Taki scenariusz ściąga z nas sporą dawkę stresu i trosk o udaną uroczystość. Wedding planner to osoba, która zapewni wyjątkowe wspomnienia. Kim jest i czym się zajmuje konsultant ślubny?

Ślubne wsparcie oczyma specjalisty

Czasem nie wiemy, jak zabrać się za organizacje ślubu i wesela. W oczach wielu par młodych ważna jest sala, obrączki, suknia oraz garnitur. To istotne kwestie, ale nie jedyne, o czym doskonale wie doświadczony konsultant ślubny. Osoba, która pracuje w branży, ma świadomość, że zaplanowanie wesela to kilka, a nawet kilkanaście miesięcy pracy. Wiele zależy od oczekiwań samych klientów, ale najczęściej na pomoc wedding plannera możemy liczyć w takich kwestiach jak lista i usadzenie gości, dobór odpowiedniego zespołu lub DJ-a, urzędowe formalności, wybór menu, makijażystki, fryzjera czy fotografa.

Dekoracja sali i kościoła, oprawa muzyczna w świątyni, dobór atrakcji podczas uroczystości to kolejne elementy, które można powierzyć konsultantowi ślubnemu. Dzięki temu nie musimy się martwić o odbiór bukietu czy tortu weselnego na czas. Naturalnie zarówno panna młoda, jak i pan młody mogą liczyć także na wsparcie w decyzji o wyborze ślubnych kreacji.

Zalety korzystania z pomocy konsultanta ślubnego

Co innego, kiedy jesteśmy z natury ekstrawertywni, niemalże urodzeni na scenie i lubimy być w centrum. Nie każdy z nas jednak lubi błyszczeć, niektórzy natomiast może i by chcieli, ale nie potrafią. Wtedy pojawia się kłopot. Z odsieczą może przybyć osoba pełna pomysłów, odważna i wierząca, że się da. Dobry konsultant ślubny potrafi słuchać z empatią i rozpoznać potrzeby pary młodej, nawet te niewypowiedziane wprost. To dzięki temu skromna suknia ślubna panny młodej, która jest mało pewna siebie, przeradza się ozdobą kreację kobiety, która jednak chciałaby choć raz znaleźć się w centrum uwagi, a konserwatywny pan młody zdecyduje się na… żółte skarpetki. Wedding planner pomyśli też o sprawach, które wielu osobom nie przyszłyby do głowy, jak opieka nad dziećmi podczas wesela czy autokar dla gości.

Wedding planner – gdzie znaleźć?

Poszukiwania należy zacząć dość wcześnie, co w opinii doświadczonych firm eventowych oznacza około 12 miesięcy przed zaplanowaną uroczystością. Znalezienie odpowiedniej osoby nie powinno być trudne, bo większość firm zamieszcza swoją ofertę w internecie. To tu należy zrobić rozeznanie, ewentualnie posiłkując się opiniami innych. Warto zorientować się, jakie doświadczenie ma dana firma i referencje. Dobrym pomysłem będą też targi ślubne, podczas których od razu można porozmawiać i ocenić, czy dana firma spełnia nasze oczekiwania.

Kurs konsultanta ślubnego i organizatora wesel znajdziesz na: https://emtg.pl/wedding-planner/

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *