Facebook

We wrześniu ruszy żłobek

2016-03-21 7:05:44

Zapotrzebowanie na żłobek w Nowym Dworze Mazowieckim z roku na rok zwiększa się. We wrześniu swoją działalność rozpocznie żłobek znajdujący się w Modlinie Twierdzy, a w przyszłości także w Nowym Dworze Mazowieckim.

Ze względu na wyż demograficzny najbardziej pożądaną przez młodych rodziców placówką w mieście jest żłobek. W tym roku rozpocznie on swoją działalność w przedszkolu w Modlinie Twierdzy.

Miasto, w ramach programu “Maluch”, uzyskało dofinansowanie w wysokości 232 000 złotych na działalność takiej placówki w mieście.

– Zanim dostaliśmy pieniądze, już poczyniliśmy inwestycje. Wykonana została adaptacja pomieszczeń na żłobek w Modlinie Twierdzy. Trzeba tylko dokupić wyposażenie i uruchomić go od jesieni – mówi burmistrz Jacek Kowalski.

Miasto musi jednak jeszcze dokończyć adaptację sal. Na razie jest to tylko adaptacja techniczna, bez wyposażenia. Trzeba zakupić wyposażenie w postaci mebli, zabawek i artykułów do pielęgnacji do dostosowanych na potrzeby żłobka pomieszczeń. Ze wstępnych zapowiedzi burmistrza wynika, że placówka ruszy z dniem 1 września 2016 r.

Miasto nie spoczywa jednak na laurach i planuje uruchomić żłobek również w centrum Nowego Dworu.

– Będzie to żłobek, bądź tzw. “punkty żłobkowe”, w których może przebywać do pięciorga dzieci. Miasto będzie aplikować o środki zewnętrzne, potrzebne na uruchomienie takich punktów. Wygląda to tak, że będziemy mogli wynająć mieszkanie, zapłacić człowiekowi, który będzie się opiekował maksymalnie piątką dzieci. Można wynająć dwa mieszkania i już mamy 10 miejsc dla dzieci w wieku żłobkowym. Takie rozwiązanie jest możliwe – powiedział w rozmowie z naszą redakcją burmistrz Kowalski. – Istnieje również możliwość uruchomienia żłobka, w którejś z naszych placówek. Możemy wygospodarować pomieszczenia i stworzyć w nich żłobek. Rozpatrujemy oba rozwiązania – dodał Kowalski.

Adam Balcerzak

Comments

comments

1 komentarz

  1. paulina odpowiedz

    a gdzie mogę przekazać np. zabawki z których moje dzieci już nie używają a może przydałyby się w nowym żłobku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…