Facebook

Wały lśnią czystością

2016-03-24 2:28:36

W sobotę 19 marca na wałach narwianych w Nowym Dworze Mazowieckim odbyła się wielka akcja sprzątania. Jej inicjatorami byli Ochotnicza Straż Pożarna – Ratownictwo Wodne oraz stowarzyszenie WND.

Butelki, worki ze śmieciami, opony, plastikowe krzesła… na takie „skarby” można było trafić spacerując wzdłuż rzeki, jednak w sobotę 19 marca wały nad Narwią zostały sprzątnięte. W akcji wzięli udział m.in. radni, Straż Miejska wraz z EkoStrażnikami, OSP-RW, WOPR, uczniowie i nauczyciele z pobliskich szkół oraz mieszkańcy miasta.
Jak twierdzi radny Bogdan Jeziorski, to on jest pomysłodawcą całej akcji.
– Pomysłodawcą tego sprzątania jest moja skromna osoba – mówi radny Bogdan Jeziorski. – Ja często spaceruję tymi wałami, mieszkam blisko i widziałem, jak to wygląda. Poszedłem więc do Straży Miejskiej i zapytałem, czy można zrobić taką akcję, tym bardziej, że odbywają się one co roku. Straż natychmiast się tym zajęła i powstała piękna akcja. Miło się tędy chodzi, jak jest oczywiście czysto – dodaje radny Jeziorski.
Wysprzątany został odcinek od budowanej Galerii Handlowej HIT aż do budynku Koła Polskiego Związku Wędkarstwa nr 15.
– To jest pierwsza akcja w tym roku. Obawiałem się trochę pogody, ale nie jest najgorzej. Pod koniec kwietnia zrobimy kolejne sprzątanie – mówi burmistrz miasta Jacek Kowalski.
Po owocnej pracy na uczestników sprzątania czekały pyszne kiełbaski i kaszanki przygotowane na grillu. Ich sponsorem był burmistrz Jacek Kowalski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Bisialski.
– Przewodniczący przeprasza za nieobecność, ale z powodów zdrowotnych nie mógł się dzisiaj tutaj pojawić – usprawiedliwił Bisialskiego burmistrz.
Mamy nadzieję, że po ciężkiej pracy ochotników, wał długo będzie lśnił czystością.

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *