Facebook
Wały lśnią czystością

2016-03-24 2:28:36

W sobotę 19 marca na wałach narwianych w Nowym Dworze Mazowieckim odbyła się wielka akcja sprzątania. Jej inicjatorami byli Ochotnicza Straż Pożarna – Ratownictwo Wodne oraz stowarzyszenie WND.

Butelki, worki ze śmieciami, opony, plastikowe krzesła… na takie “skarby” można było trafić spacerując wzdłuż rzeki, jednak w sobotę 19 marca wały nad Narwią zostały sprzątnięte. W akcji wzięli udział m.in. radni, Straż Miejska wraz z EkoStrażnikami, OSP-RW, WOPR, uczniowie i nauczyciele z pobliskich szkół oraz mieszkańcy miasta.
Jak twierdzi radny Bogdan Jeziorski, to on jest pomysłodawcą całej akcji.
– Pomysłodawcą tego sprzątania jest moja skromna osoba – mówi radny Bogdan Jeziorski. – Ja często spaceruję tymi wałami, mieszkam blisko i widziałem, jak to wygląda. Poszedłem więc do Straży Miejskiej i zapytałem, czy można zrobić taką akcję, tym bardziej, że odbywają się one co roku. Straż natychmiast się tym zajęła i powstała piękna akcja. Miło się tędy chodzi, jak jest oczywiście czysto – dodaje radny Jeziorski.
Wysprzątany został odcinek od budowanej Galerii Handlowej HIT aż do budynku Koła Polskiego Związku Wędkarstwa nr 15.
– To jest pierwsza akcja w tym roku. Obawiałem się trochę pogody, ale nie jest najgorzej. Pod koniec kwietnia zrobimy kolejne sprzątanie – mówi burmistrz miasta Jacek Kowalski.
Po owocnej pracy na uczestników sprzątania czekały pyszne kiełbaski i kaszanki przygotowane na grillu. Ich sponsorem był burmistrz Jacek Kowalski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Bisialski.
– Przewodniczący przeprasza za nieobecność, ale z powodów zdrowotnych nie mógł się dzisiaj tutaj pojawić – usprawiedliwił Bisialskiego burmistrz.
Mamy nadzieję, że po ciężkiej pracy ochotników, wał długo będzie lśnił czystością.

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *