Walka o plac zabaw

2016-07-03 9:36:20

– Małe dzieci nie mają gdzie się podziać – narzekała jedna z mieszkanek Modlina Twierdzy podczas ostatniego spotkania Zarządu Osiedla nr 6. Była szansa na powstanie w Parku Trzech Kultur placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. Niestety – wniosek w tej sprawie został odrzucony przez komisję weryfikującą projekty do Budżetu Obywatelskiego.

O miejsce zabaw dla swoich pociech od lat zabiegają mieszkańcy Modlina Twierdzy. Projekt budowy w Parku Trzech Kultur familijnego placu zabaw złożyła radna Agnieszka Kowalska. Komisja odrzuciła go jednak, podając jako przyczynę poważne niedoszacowanie kosztów. Podobny projekt, autorstwa radnego Andrzeja Świdra został odrzucony z tego samego powodu.

Kowalska odpiera ten zarzut, argumentując, że projekt został przygotowany we współpracy z profesjonalną firmą, dostarczającą urządzenia sportowe. Radna zwraca również uwagę, że weryfikacja wniosków do Budżetu Obywatelskiego trwa do 30 czerwca, a mieszkańcy będą głosować dopiero we wrześniu. Wnioskodawcy powinni mieć zatem możliwość naniesienia odpowiednich poprawek.

Świdrowi nie podoba się z kolei fakt, że wniosek o plac zabaw nie przeszedł, natomiast pozytywną opinię komisji uzyskał projekt adaptacji małej sali gimnastycznej w Modlinie Twierdzy na salę szermierczą, koordynowany przez Mariusza Dudka.

– W Modlinie Twierdzy mamy znacznie więcej potrzeb, które można zrealizować za 200 000 zł – stwierdził radny.

Mariusz Dudek tłumaczy, że sala będzie dostępna dla wszystkich.

– Sala będzie z nazwy “szermiercza”, ponieważ chodzi o położenie parkietu w taki sposób, by były trwale zaznaczone pola do walki. W projekcie zaznaczono jednak, że sala ma być ogólnodostępna. Wszystkie pozostałe zajęcia oświatowe, kulturalne, teatralne itd. będą mogły być na niej prowadzone – odpowiada poproszony przez nas o komentarz Mariusz Dudek.

Dodaje, że chodzi przede wszystkim o remont sali, co do której Sanepid wystosował szereg naprawczych zaleceń.

Tomasz Parciński

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *