Facebook
Wakacje w mieście – jak zorganizować czas nastolatkowi

2016-06-29 4:50:53

Wakacje dla nastolatka to czas beztroski i odpoczynku. Warto zaproponować mu zajęcia, które nie pozwolą, aby się nudził. Mogą to być półkolonie, wyjście na koncert lub zapisanie na wymarzone zajęcia.

Zamiast wyjazdu na obóz – wycieczka nad jezioro lub basen
W ciepłe dni przyjemnie jest wyjechać nad wodę. Możecie wybrać się całą rodziną na basen lub wyjechać nad jezioro. Pływanie wspaniale rozwija mięśnie i odpręża. To alternatywa dla wyjazdu na obóz, który kosztuje akurat zbyt wiele. Problem braku odpowiedniej ilości gotówki na wysłanie dziecka na obóz może też rozwiązać chwilówka przez internet.

Półkolonie dla nastolatków
Domy kultury praktycznie w każdym mieście organizują zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Tzw. półkolonie mają w programie zajęcia plastyczne, wokalne, muzyczne, a także wycieczki. W trakcie kolonii w mieście uczestnicy zwiedzają muzea lub zoo. Na warsztatach można się nauczyć m.in. sztuki decoupage lub garncarstwa.

W niektórych miastach organizowane są tematyczne półkolonie, np. skupione głównie na zajęciach sportowych (np. tenis, windsurfing) lub językowych. Są też spotkania poświęcone rozwojowi zdolności artystycznych.

Wakacyjne koncerty dla nastolatków
W lecie odbywa się wiele festiwali, na które można wysłać nastolatka. Młody człowiek na pewno ucieszy się z wejściówki na koncert swojego ulubionego zespołu. Dobrym prezentem będzie też karnet na kilkudniowy festiwal poza miejscem zamieszkania.

Organizacja ogniska lub nocowanie w ogrodzie
Noc spędzona w namiocie z przyjaciółmi to duża atrakcja dla nastolatka. Przygotujcie miejsce w ogrodzie lub na działce, zróbcie przekąski i zaproście znajomych. Wieczorne ognisko będzie wspaniałym urozmaiceniem wakacyjnych dni. Umili je gra na gitarze bądź innych instrumentach i tańce.

Wymarzony kurs i rozwój pasji nastolatka
W wakacje możesz zapisać nastolatka na kurs, o którym marzył od dawna. Naukę salsy lub boksu, na które nie było czasu w roku szkolnym, można rozpocząć właśnie w dni wolne od zajęć.

Nastolatek, który ma już swoją pasję i chce ją rozwijać, powinien to robić także w lecie. Zapisz go na dodatkowe warsztaty, dzięki którym ulepszy swoje umiejętności.

Comments

comments

1 komentarz

  1. R odpowiedz

    A może Państwa Tygodnik zorganizowałaby facebookowy konkurs dla nowodworzan na zdjęcia z wypoczynku w naszym mieście?? Taka mała zachęta do aktywnego wypoczynku?? Na pewno znaleźli by się inwestorzy, którzy ufundowali by jakąś symboliczną nagrodę dla zwycięscy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *