Facebook

W Twierdzy będzie jak w Las Vegas?

2016-04-21 1:31:29

Czy w Modlinie Twierdzy powstanie kasyno gry z prawdziwego zdarzenia? Wniosek o zgodę na prowadzenie takiej działalności wpłynął do burmistrza Nowego Dworu Maz. Zgodę musi wyrazić także Zarząd Osiedla nr 6 oraz nowodworska Rada Miejska.

Wniosek o zgodę na otworzenie w Twierdzy Modlin kasyna złożyła warszawska spółka Finkorp. Miałoby ono powstać w budynku 200 C, w którym kiedyś znajdował się hotel dla żołnierzy sił powietrznych.
Firma Konkret – właściciel modlińskiej cytadeli – zamierza urządzić w nim hotel dla turystów, odwiedzających Twierdzę i obiekty, jakie powstaną na jej terenie. Według jednej z koncepcji rozważanych przez właściciela wewnątrz modlińskiego koszarowca, oprócz hoteli, miałoby pojawić się centrum konferencyjne i handlowe, osiedle mieszkaniowe, jak również obiekty usługowe, takie jak restauracje czy spa.
Obecnie trwają konsultacje społeczne na temat powstania kasyna. Sprawa była omawiana na zebraniu Zarządu Osiedla nr 6, które odbyło się we wtorek, 12 kwietnia. Obecny na spotkaniu przedstawiciel firmy Konkret – Sebastian Sosiński stwierdził, że firma Finkorp została sprawdzona i uznana za godną zaufania. W toku dyskusji rozwiano obawy, dotyczące dostępności do kasyna młodzieży oraz osób postronnych. Wskazywano również na zyski z tytułu podatków, jakie inwestycja ma przynieść mieszkańcom Modlina Twierdzy i całego miasta.
Większość z osób zabierających głos wypowiadało się przychylnie na temat pomysłu. Zarząd Osiedla nr 6 nie podjął jednak ostatecznej decyzji co do pozytywnego zaopiniowania projektu powstania kasyna. Jak zaznaczył w rozmowie z naszą redakcją przewodniczący zarządu i radny Nowego Dworu Maz. – Jacek Borkowski, zarząd chce, aby swoją opinię wyraziła większa liczba mieszkańców. Na wtorkowym spotkaniu było bowiem obecnych nieco ponad 20 osób.

Tomasz Parciński

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…