Facebook

W prezydium bez zmian. Emocje nie stygną

2015-09-16 1:15:20

W miniony piątek, 17 września, zakroczymscy radni głosowali nad odwołaniem wiceprzewodniczących Rady Gminy – Wandy Janczarek i Grzegorza Wszelakiego. Wniosek o dymisję przewodniczącego Piotra Serwatki został wycofany przez pomysłodawców

Nadzwyczajna sesja Rady Gminy została zwołana z inicjatywy sześciorga radnych: Olgi Brylińskiej, Beaty Olszewskiej, Macieja Kostrzewskiego, Michała Tyszkiewicza, Piotra Ambroziaka oraz Marcina Folmana. Chcieli oni odwołania członków prezydium i powołania na ich miejsce nowych władz gminy Zakroczym. Jak mówił Maciej Kostrzewski, “pora na nowe twarze i młodych ludzi, którzy będą rządzić inaczej”.

Wanda Janczarek w emocjonalny sposób odpowiadała, że jej praca wcale nie polega na rządzeniu. Burzliwą wymianę zdań pomiędzy członkami rady obserwowali licznie zgromadzeni mieszkańcy.

Następnie, po szybkim powołaniu komisji skrutacyjnej, przystąpiono do tajnego głosowania. Jego wynik zaskoczył wielu zebranych. Na skutek wstrzymania się od głosu przez jednego z radnych, żadna ze stron nie osiągnęła wymaganej większości. Siedmioro członków rady opowiedziało się za odwołaniem wiceprzewodniczących i również siedmioro było przeciwko podejmowaniu takiej decyzji.

Obrót sprawy radni przyjęli ze spokojem, natomiast wielu z obecnych mieszkańców było zmieszanych lub rozgoryczonych. Dyskutowali oni również po zakończeniu sesji, przed budynkiem OSP Zakroczym, w którym miały miejsce obrady. Choć w Radzie gminy wszystko zostało bez zmian, wydaje się, że emocje wokół sprawy prędko nie ostygną.

Tomasz Parciński

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…