Facebook

W Modlinie będzie gaz?

2016-03-11 9:15:50

W czwartek 3 marca w Urzędzie Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim odbyło się spotkanie burmistrza Jacka Kowalskiego z przedstawicielami spółki gazowej. Jaki będzie efekt tego spotkania?

Nie od dziś wiadomo, że gaz ziemny jest jednym z najtańszych produktów opałowym. Burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski spotkał się w zeszłym tygodniu z przedstawicielami spółki gazowej, która jest na etapie projektowania sieci gazowej średniego ciśnienia na odcinku od gminy Zakroczym w kierunku Pomiechówka.
Podczas spotkania ustalono, że sieć gazowa będzie wykonana w trakcie prac inwestycyjnych przy budowie ścieżek rowerowych. Dzięki tej operacji zmniejszą się koszty inwestycji, a co najważniejsze – pozwoli to na podłączenie do sieci gazowej mieszkańców Modlina Starego i Modlina Twierdzy.
–  Trwają prace projektowe i będą uzyskiwane wszystkie wymagane pozwolenia. Firma jest zdecydowana na inwestycje w tym kierunku, a proces przygotowawczy może potrwać, jednak, według moich rozmówców, jest duża szansa na pierwsze przyłącza w tym roku – powiedział podczas rozmowy z naszą redakcją burmistrz J. Kowalski.

Adam Balcerzak

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…