W korku postoimy jeszcze długo…

2015-09-07 3:00:06

Olbrzymie korki i spore opóźnienia komunikacji miejskiej – to efekt rozpoczętych w sobotę prac, wykonywanych na drodze krajowej 85 (most narwiany). Ruch wahadłowy spowodował paraliż miasta.

W sobotę w wyniku przebudowy rejonu skrzyżowania ul. Warszawskiej z ul. gen. Thomme – na DK 85 rozpoczął się ruch wahadłowy. By dostać się do miasta, lub z niego wyjechać, mieszkańcy muszą poświęcić około 60 minut. Korki tworzą się z każdej strony – mówi jeden z kierowców. Burmistrz miasta Jacek Kowalski przy różnych okazjach apelował do mieszkańców, by w miarę możliwości przesiedli się w komunikację miejską – pociągi i autobusy – By dostać się do Centrum potrzebuję 2 godziny – komentuje kierowca jednej z firm komunikacji miejskiej.

Do naszej redakcji wpłynęła informacja o tym, że na początku zamknięcia skrzyżowania sygnalizacja świetlna została źle ustawiona. O stanowisko w tej sprawie zapytaliśmy Jana Wieczorka z Urzędu Miejskiego, który zdementował tę informację – To nie prawda. Byłem przy zamknięciu skrzyżowania razem z policją i wieloma innymi osobami.

Jak twierdzi urzędnik – światła zostały przywiezione z generalnej dyrekcji dróg krajowych i autostrad już zaprogramowane.

Jakby tego było mało- droga ekspresowa S7 również jest w remoncie – Nie mamy gdzie uciekać – skarżą się kierowcy. Jak twierdzi oficer prasowy Szymon Koźniewski z nowodworskiej komendy policji – W dzień zmiany organizacji ruchu nie było żadnych interwencji. Policja interweniowała w nocy z soboty na niedzielę, ponieważ jeden z sygnalizatorów zepsuł się i jadące w tym czasie samochody spotkały się na środku drogi.

Przebudowa skrzyżowania planowana jest na około 4 tygodnie.

Adam Balcerzak

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *