W jaki sposób dieta pudełkowa może pomóc w odchudzaniu?

2021-10-08 1:00:17

Sport to zdrowie, ale osoby dbające o sylwetkę, poza codzienną aktywnością, najczęściej przykładają dużą wagę także do swojej diety. Niestety nie każdy ma czas i chęci na układanie codziennych jadłospisów i pilnowanie ich kaloryczności.

Jak aktywność fizyczna wpływa na kształtowanie sylwetki?

Do budowania sylwetki niezbędne są ćwiczenia, które odpowiednio dobrane pozwolą spalać kalorie i kształtować wybrane partie mięśni. Wybór odpowiedniego rodzaju treningu zależy od tego, jakiego efektu oczekujemy. Dużą popularnością cieszą się treningi siłowe (ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała oraz z dodatkowymi ciężarami), dzięki którym możemy wpłynąć na mięśnie wyrzeźbić dowolną część ciała. Za poprawę kondycji i sprawności oraz spalanie kalorii odpowiada z kolei trening wytrzymałościowy (bieganie, jazda na rowerze, skakanie na skakance, trening interwałowy), który jednocześnie poprawia pracę układu krążenia i dotlenia organizm. Czasami trening obejmuje ćwiczenia rozciągające i uelastyczniające ciało, jak joga czy pilates. Treningiem są też wszystkie inne dyscypliny sportu, wymagające wysiłku fizycznego.

Aktywność fizyczna, choć jest podstawą w kształtowaniu sylwetki, to na niewiele się zda, jeśli nie zadbamy dodatkowo o odpowiednio zbilansowaną dietę. Odpowiednia dieta jest obok aktywności podstawowym elementem, niezbędnym dla osiągnięcia celów treningowych.

Jeżeli nie potrafimy lub nie chcemy planować jadłospisu i pilnować codziennej diety to doskonałym rozwiązaniem jest dieta pudełkowa. O planowanie konkretnych posiłków, ich kaloryczność i dobór odpowiednich składników dba wykwalifikowany dietetyk, a zapewnienie najlepszego smaku i najwyższej jakości wszystkich potraw to zadania kucharza.

Dla kogo jest przeznaczona dieta pudełkowa?

Będąc na diecie, czy to odchudzającej, czy tej zaleconej przez lekarza, obowiązują nas określone reguły – kaloryczność potraw, zakazy i nakazy, często też ograniczenia niektórych składników lub określony poziom makroskładników (tłuszczów, białek i węglowodanów) w diecie. Nie jest łatwym zadaniem pilnowanie, aby codzienne posiłki były odpowiednio zbilansowane i miały odpowiednią kaloryczność. Z pomocą przychodzi catering dietetyczny Lubin, który planuje i przygotowuje za nas posiłki zgodnie z określonym przez nas zapotrzebowaniem. 

Diety pudełkowe są smaczne, wygodne i przede wszystkim pozwalają na kontrolę spożywanych kalorii, które są tak ważną kwestią dla osób dbających o linię. To doskonałe rozwiązanie dla osób zapracowanych, które nie mają czasu na liczenie kalorii, wymyślanie i przygotowywanie posiłków. Dieta to jednak nie tylko sposób na gubienie zbędnych kilogramów. Catering dietetyczny zapewnia codzienną dostawę świeżych posiłków i jest na tyle elastycznym rozwiązaniem, że pozwala wybrać nie tylko ich kaloryczność, ale także dobrać odpowiedni rodzaj diety – od wegańskiej i wegetariańskiej, przez te wykluczające gluten czy laktozę, po diety z posiłkami o niskim indeksie glikemicznym.

Dieta pudełkowa może być świetnym sposobem na ograniczenie jedzenia, dla osób odchudzających się – wybierając odpowiedni dla nas poziom kaloryczności, który zapewni spadek kilogramów oraz ilość posiłków w zamawianym cateringu, nie musimy martwić się o to, że przekroczymy nasze dzienne zapotrzebowanie. Osoby aktywnie uprawiające sport, mogą liczyć z kolei na zbilansowane i dopasowane do aktywnego trybu życia posiłki z odpowiednią ilością białka, niezbędnego do regeneracji mięśni. Catering dietetyczny idealnie sprawdzi się też u osób z alergiami pokarmowymi – wybór diety bezglutenowej lub tej bez laktozy sprawi, że nie będą musiały czytać etykiet i pilnować każdego składnika dodawanego do posiłku, ponieważ zrobią to za nich osoby odpowiedzialne za przygotowanie posiłków w zamówionym cateringu dietetycznym.

W ofercie TimCatering.pl posiadamy diety: standardowa, sportowa, z niskim indeksem glikemicznym, bezlaktozowa, bezglutenowa, wegańska, wegetariańska, wegetariańska z rybami

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *