Facebook

Uwikłani w gadżety

2017-08-17 12:38:41

Rynek gadżetów elektronicznych z roku na rok jest coraz większy. Postęp technologiczny jest szybki, że generacje sprzętów zmieniają się w takim tempie, że ciężko nad nimi nadążyć. Dodatkowo zaczynają one ze sobą coraz bardziej współpracować, a ta kompatybilność i wielofunkcyjność sprawia, że coraz chętniej otaczamy się urządzeniami, które zmieniają naszą rzeczywistość. I tak jeszcze kilkanaście lat temu telefon służył do rozmawiania i wysyłania krótkich wiadomości, a obecnie jest małym centrum dowodzenia. Stały dostęp do Internetu, media społecznościowe, aplikacje, możliwości płacenia telefonem czy chociażby aparat i nawigacja to niektóre z ważniejszych funkcji smartfonów. A same rozmowy stały się tak naprawę marginalną funkcją. Kradzież lub zniszczenie sprzętu – pomimo jego wartości finansowej – jest przede wszystkim utratą dokumentów, notatek i zdjęć. I choć możliwości przechowywania plików w tak zwanej chmurze jest coraz popularniejsza, to i tak strata urządzenia jest dotkliwa.

W pogoni za nowością

Coraz to nowsze modele i coraz szersze zastosowanie gadżetów to także pretekst do rozwijania ofert ubezpieczycieli. Drogie modele kuszą złodziei, a sposób, w jaki przechowujemy czy też użytkujemy smartfony generuje częste uszkodzenia sprzętu. To właśnie przede wszystkim na takie okoliczności ubezpieczamy sprzęt w http://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance.

Jak wybrać sprawdzone ubezpieczenie?

Wybór dobrej polisy nie jest prosty, ponieważ musimy dokładanie przeanalizować i oferty równych ubezpieczycieli, i własne oczekiwania oraz potrzeby. Wygodną opcją jest wykupienie ubezpieczenia u operatora naszej sieci komórkowej. Dokonujemy go przy zakupie sprzętu, a składki w wysokości kilku złotych doliczane są do naszego rachunku lub pobierane z kwoty doładowania. To wygodna opcja, ponieważ nie musimy szukać innych ofert ani robić dodatkowych płatności. Jest to rozwiązanie wygodne, o ile nie przyjdzie nam starać się o odszkodowanie. W praktyce często okazuje się, że w tego typu polisach zdarzają się niekorzystne dla nas rozwiązania. Niektóre ubezpieczenia nie działają poza terenem Polski lub na przykład nie obejmują uszkodzenia telefonu spowodowanego przez dziecko. Takie zapisy trzeba dokładnie przeanalizować, zanim zdecydujemy się podpisać umowę. Dlatego tak ważne jest określenie potrzeb. Jeśli często wyjeżdżamy, zwróćmy uwagę na zasięg terytorialny polisy. Jeśli mamy dzieci, przypilnujmy, by ubezpieczenie nie ograniczało tego, z czyjej winy może powstać szkoda.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…