Uwaga! Ślisko na drogach!

2017-12-19 1:22:05

Zimowe warunki atmosferyczne nie sprzyjają kierowcom. Tylko 14 grudnia na terenie powiatu nowodworskiego doszło do 13 kolizji. Na szczęście nie było osób poszkodowanych, w zdarzeniach zostały uszkodzone tylko samochody.

Gdy pada śnieg czy śnieg z deszczem, jest ślisko i o wypadek nietrudno. Na ogół kończy się na niegroźnej stłuczce. Niestety, czasem dochodzi do zdarzenia drogowego, w którym są ranni i zabici. Wielu z tych wypadków, czy kolizji można uniknąć. O bezpieczeństwo musi jednak zadbać każdy uczestnik ruchu drogowego. Przestrzeganie przepisów drogowych to obowiązek każdego – kierowców, rowerzystów i pieszych.

W niesprzyjających warunkach drogowych szczególnie ważna staje się nasza widoczność. Kierowca samochodu musi pamiętać o prawidłowym oświetleniu swojego auta. Przed rozpoczęciem jazdy należy upewnić się, czy auto nie ma przypadkiem uszkodzonych, zużytych lub źle działających świateł. Jest to niezwykle ważne, szczególnie podczas jazdy wieczorem i nocą, przy złej widoczności. O tym, że jest to bardzo istotny element, mający ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, nikogo nie trzeba przekonywać.

Podobnie jest z pieszymi i rowerzystami. Im bardziej będą widoczni na drodze, tym będą bardziej bezpieczni. Kiedy tak szybko zapada zmierzch, warto zadbać o umieszczenie na swoich ubraniach dodatkowych elementów odblaskowych. Dotyczy do zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Dla innych użytkowników dróg osoba w kamizelce, czy w opaskach odblaskowych jest o wiele bardziej widoczna, niż osoba bez tych elementów. W ten sposób chronimy się przed ewentualnymi następstwami zdarzeń drogowych.

Policjanci nowodworskiej komendy, apelują o ostrożność i rozwagę na drogach, szczególnie wtedy, gdy pogoda nie sprzyja, na ulicy jest ślisko i szybko robi się ciemno.

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…