Facebook
Uwaga pożary! Strażacy apelują

2015-08-20 5:26:07

Wciąż w wielu miejscach istnieje wysokie ryzyko pożarów. Strażacy apelują o rozwagę. Wystarczy jedna iskra, by zaprószyć ogień

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim zwraca się z apelem do mieszkańców o szczególną ostrożność w związku z falą podpaleń traw:

Utrzymująca się wysoka temperatura i brak opadów deszczu powodują bardzo duże zagrożenie pożarowe.

Tylko od początku lipca, na terenie powiatu nowodworskiego, strażacy gasili 165 pożarów, w tym 84 pożary traw i 36 pożarów na obszarach leśnych.

Strażacy kierowani do walki z ogniem wkładają ogromny wysiłek, aby opanować żywioł. Palące się trawy powodują zagrożenie dla budynków mieszkalnych, zabudowań gospodarczych i zakładów pracy. A przecież niejednokrotnie w takich pożarach ludzie tracą dobytek całego życia. Występuje również bezpośrednie zagrożenie dla ich zdrowia i życia.

Pożary traw to też zagrożenie dla drobnych zwierząt, które nie są w stanie schronić się przed ogniem. Strażacy często znajdują na wypalonych obszarach martwe zwierzęta, ofiary ludzkiej bezmyślności.

Zaangażowanie zastępów ratowniczych w akcjach gaszenia pożarów traw może być przyczyną wydłużenia czasu dojazdu do innych zdarzeń, takich jak wypadki drogowe czy pożary budynków mieszkalnych. W takich zdarzeniach każda stracona chwila może decydować o życiu lub śmierci osób znajdujących się w stanie zagrożenia.

Komenda Powiatowa PSP
w Nowym Dworze Mazowieckim

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *