Facebook

Utrudnienia w podróży koleją

2016-03-03 1:46:16

Już za kilka dni zmieni się rozkład pociągów Kolei Mazowieckich. Zmiana jest związana z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Nowy rozkład jazdy pociągów wejdzie w życie 13 marca i będzie obowiązywał do 11 czerwca 2016 r.

Na trasie Warszawa-Działdowo będą trwały utrudnienia związane z remontem Mostu Gdańskiego. Ponadto w związku z budową trasy świętokrzyskiej w dniach 27 maja-11 czerwca zostaną zamknięte obydwa tory na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga. Spowoduje to konieczność odwołania części pociągów, a pociągi lotniskowe będą kursowały objazdem przez Warszawę Wschodnią Towarową. Część pociągów będzie kursowała w skróconej relacji Warszawa Wschodnia – Warszawa Lotnisko Chopina.

Dodatkowo, w związku z kursowaniem pociągów dalekobieżnych przez Warszawę Gdańską, wystąpią istotne zmiany w kursowaniu pociągów osobowych Kolei Mazowieckich do/z Warszawy Gdańskiej.

Prace modernizacyjne zaplanowano także na linii Warszawa-Gdańsk, dlatego spółka podjęła decyzję o tymczasowym odwołaniu pociągu w okresie od 13 marca do 19 czerwca (czas jego przejazdu wydłużyłby się o ponad 100 minut). Pociąg wróci na tory od 25 czerwca i w okresie wakacji będzie kursował codziennie.

 

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…