Facebook

Urządzanie powierzchni biurowej – najnowsze trendy

2017-01-24 2:08:12

W najnowszych trendach na obecny rok dominują hasła kooperacji i elastyczności. Co konkretnie się pod tym kryje? Zobaczmy sami!

 

 

Elastyczność w biurze – o co chodzi?

W świecie anglosaskim funkcjonuje to już na zasadzie oficjalnych trendów o których się mówi. My wyczuwamy to intuicyjnie i właściwie od jakiegoś czasu praktykujemy. Stawać się to będzie coraz częstsze. O czym właściwie mowa? O elastycznym, łatwym do zmiany układzie mebli. I nie chodzi tutaj jedynie o ich rozmieszczenie, a także o to, czy nasze meble biurowe odznaczają się modułowością. Krótko mówiąc, czy można je łatwo przearanżować dzięki temu, że dany mebel, np. biurko, składa się z paru części możliwych do ułożenia w różnym układzie.

Jak dostosować biuro do wspólnej pracy?

Często nasza praca wymaga kooperacyjności, dlatego w biurach coraz częściej obserwowane będą przestrzenie, w których będzie można wymieniać poglądy, opinie i przeprowadzać burzę mózgów. Temu służyć mają tzw. stoły spotkań, po angielsku określane jako meet point tables. Nie zawsze oczywiście powierzchnia siedziby firmy pozwala na uwolnienie takiej przestrzeni. Nawet w takich sytuacjach można doprowadzić do spotkań, także tych spontanicznych. Umożliwiają to choćby kontenery biurowe, które posiadając na swoim blacie miękką poduszkę, stają się po prostu kolejnym miejscem do siedzenia. Co bardziej niesforni pracownicy będą takie urządzenia wykorzystywać w celu swobodnego przemieszczania się po biurze, ponieważ niektóre z tych mebli posiadają… kółka.

Elektronika coraz bardziej naturalna

Do biur wdzierać się będzie również okablowanie Plug and Play. Umożliwia ono podłączenie wielu okablowań i łatwe dostosowanie naszych przewodów biegnących po całym biurze do zmian w tym biurze zachodzących. Unikamy wtedy bałaganu „wijącego” się po podłodze, mogąc w łatwy sposób zmienić to, jak meble biurowe są ułożone. Wpisuje się to we wcześniej przywołane trendy elastycznego urządzania przestrzeni biurowej. Obecność technologicznych nowinek oczywiście na tym się nie kończy, bo już za niedługo będziemy obserwować meble biurowe z wbudowanymi ładowarkami do urządzeń elektronicznych. Co więcej, elementy te będą się ze sobą stylowo komponować.

Zieleń w biurze? Jak najbardziej!

Nie chodzi tutaj bynajmniej o kwiaty czy inne rośliny doniczkowe pojawiające się w naszych biurach. Są one tam od dawna. Nowością, która już zawitała do paru firm, są tzw. zielone ściany, które wzbijają się w pion, nie zajmując przy tym za dużo miejsca, o czym niedawno pisano na blogu firmy Wuteh. Nie tylko wprowadzają one trochę świeżości do nierzadko sterylnych wnętrz, ale poprawiają wizerunek przedsiębiorstwa jako przyjaznego środowisku przez prostą analogię: kto posiada w biurze rośliny musi także o nie dbać, a pewnie dba również o środowisko go otaczające.

Rośliny oczyszczając często suche powietrze w naszym biurze, dają odpocząć naszym oczom dzięki dobroczynnej zieleni. Gdy dodatkowo meble biurowe komponują się z zieloną ścianą, odznaczając się przy tym certyfikatem FSC, mówiącym nam, że drewno, z którego wykonane są meble pochodzi z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony, to z całkiem dużym prawdopodobieństwem ten naturalny element przyjmie się w naszym biurze.

Przywołanym trendom na pewno warto się przyglądać. Korzystanie z nich powinno odbywać się z zachowaniem zdrowego rozsądku, bowiem nie każde rozwiązanie będzie pasować do charakteru naszej firmy. Może nawet nie być w firmie wystarczająco miejsca na zaadaptowanie nowego trendu, przez co zamiast wzbogacić nasze biuro, jeszcze byśmy je zagracili.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *