Facebook
Urząd gminy pnie się w górę

2015-08-18 12:27:53

Budynek urzędu gminy w Czosnowie zabiera nowych kształtów, bowiem od kilku tygodni trwa w nim remont. Nie zakłóci on jednak pracy samej instytucji

Kilka tygodni temu na dobre rozpoczęły się prace związane z nadbudową skrzydła budynku z podwyższeniem poddasza na pełną kondygnację budynku urzędu gminy w Czosnowie. Pomieszczenia, które obecnie się tam znajdują, zostaną rozebrane.

Dodatkową i ważną zmianą będzie zamontowanie windy osobowej, która pomoże pracownikom urzędu – a przede wszystkim petentom – sprawnie poruszać się między piętrami budynku. Na dobudowanym piętrze urządzone zostaną pokoje biurowe, pokój ksero i zaplecze socjale z sanitariatami. W zakres nadbudowy wchodzi również wiele innych prac.

– Chodzi o demontaż istniejącej więźby dachowej z pokryciem oraz ścianek działowych. Rozebrane zostaną sanitariaty, a pomieszczenie serwerowni przeniesione. Ze stropu rozebrana zostanie wylewka, izolacja termiczna stropu, a także stolarka drzwiowa i okienna. Usunięte będą też instalacje elektryczne oraz wodno-kanalizacyjne i centralne ogrzewanie – informuje Maciej Kiełczewski, zastępca kierownika Wydziału Budownictwa i Inwestycji w Czosnowie.

Ponadto, wykonane zostaną nowe ściany konstrukcyjne i działowe, podciągi, nowy strop wraz z ociepleniem oraz konstrukcja dachu wraz z pokryciem. Ściany wewnętrzne zostaną otynkowane i pomalowane, a zewnętrzne – dodatkowo ocieplone. Wykonane będą nowe posadzki z warstwami izolującymi na istniejącym stropie oraz zamontowana stolarka okienna i drzwiowa. Wymieniona zostanie również instalacja wodno-kanalizacyjna, elektryczna, centralne ogrzewanie, klimatyzacja i IT. Remontu doczeka się też elewacja budynku.

Koniec prac przewidziany jest na 30 kwietnia 2016 r. Remont nie zakłóci jednak pracy urzędu, a mieszkańcy bez przeszkód mogą załatwiać swoje sprawy. Wykonawca zobowiązał się bowiem do wykonywania prac poza godzinami przyjmowania petentów.

Całość inwestycji wyniesie 852 946,75 zł. Jest to całościowy koszt, jaki poniesie gmina. Jednak wyremontowany budynek usprawni, a na pewno umili czas, jaki spędzają w nim pracownicy oraz mieszkańcy. Oby powiedzenie “przyjazny urząd” na dobre zadomowiło się nie tylko w gminie Czosnów, ale również w całym powiecie.

Ewa Gruszka

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *