Facebook
Ukradli alkohol, wytrzeźwieli w areszcie

2022-11-29 3:48:09

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom gminy Zakroczym, podejrzanym o dokonanie kradzieży sklepowej na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego. Mężczyźni z placówki handlowej zabrali markowy alkohol, na kwotę blisko 850 złotych. W ostatni weekend zostali zatrzymani przez mundurowych z Posterunku Policji w Zakroczymiu.

W miniony piątek dyżurny nowodworskiej komendy został powiadomiony o tym, że w jednym z marketów spożywczych na terenie miasta doszło do kradzieży. Łupem złodziei padło 6 butelek alkoholu. Straty oszacowano na kwotę blisko 850 złotych.
Mężczyźni zabrali towar i oddalili się. Wnikliwa praca funkcjonariuszy policji, w krótkim czasie pozwoliła na wytypowanie oraz zatrzymanie dwóch mieszkańców gminy Zakroczym.
Pracujący nad sprawą zakroczymscy mundurowi, w sobotę po godz. 20:30 udali się do Henrysina. Na jednej z posesji zatrzymali 25- latka, podejrzanego o dokonanie dzień wcześniej kradzieży. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania, w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu.
Następnego dnia funkcjonariusze z Posterunku Policji w Zakroczymiu na ul. BWTZ zauważyli 30- latka. Z ustaleń policjantów wynikało, że to drugi ze sprawców piątkowej kradzieży na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego. Mieszkaniec Zakroczymia noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych nowodworskiej komendy. Podczas zatrzymania był nietrzeźwy. W organizmie miał 1, 6 promila alkoholu.
Po wytrzeźwieniu mieszkańcy gminy Zakroczym usłyszeli zarzuty. Za kradzież cudzego mienia sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności do lat 5.

podkom. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *