Ukradł listwy, bo chciał opłacić mandat żony

2022-11-22 12:36:55

W niedzielny wieczór nowodworscy kryminalni zatrzymali 30- latka, który na terenie zakładu przemysłowego, ukradł elementy wyposażenia pojazdu ciężarowego. 

20 listopada 2022 r. po południu, do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim zgłosił się kierowca, który zawiadomił o kradzieży elementów wyposażenia samochodu ciężarowego. Mężczyzna przyjechał na teren zakładu przemysłowego, gdzie podczas załadunku towaru, nieznany sprawca dokonał kradzieży listew aluminiowych z zaczepami, tworzących burty w naczepie pojazdu.
Okazało się, że sprawca kradzieży, na jednym z portali internetowych zdążył już zamieścić ogłoszenie, dotyczące sprzedaży tych elementów. Policjanci zabezpieczyli również monitoring z miejsca zdarzenia.
Jeszcze tego samego dnia, kryminalni trafnie wytypowali, a następnie zatrzymali podejrzanego w tej sprawie 30- letniego nowodworzanina. Ustalili również miejsce, gdzie przechowywał burty. W wyniku przeszukania policjanci odzyskali skradzione mienie.
Nowodworscy śledczy przedstawili mu już zarzuty. Przyznał się do ich popełnienia i dobrowolnie poddał karze.
Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że ukradł aluminiowe listwy, ponieważ za pieniądze z ich sprzedaży postanowił opłacić mandat, który kilka dni wcześniej otrzymała jego żona.
Zgodnie z art. 278§1 kodeksu karnego, za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *