Ukradł alkohol, uderzył ochroniarza i znieważył policjantów

2022-09-07 12:46:25

Decyzją sądu, na wniosek nowodworskiej prokuratury, na 3 miesiące trafił do aresztu 35- latek z Nowego Dworu Mazowieckiego. W ostatni weekend mężczyzna najpierw ukradł ze sklepu alkohol, następnie uderzył pracownika ochrony, rzucił w kasjerkę szklaną butelką, po czym uciekł. Na koniec znieważył dzielnicowych, którzy po kilku minutach ustalili i zatrzymali awanturnika w jego mieszkaniu. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek po południu dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim zostali zadysponowani na interwencję do jednego z marketów na terenie miasta. Z przekazanych informacji wynikało, że doszło tam do kradzieży alkoholu, a agresywny sprawca zbiegł. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce. Ustalili, że kilka minut wcześniej do placówki handlowej przyszedł mężczyzna. Z półki sklepowej wziął trzy butelki trunków, po czym wyszedł nie płacąc za towar. Próbującego zatrzymać go pracownika ochrony uderzył w głowę i odepchnął, aby utrzymać w posiadaniu skradziony łup. Żeby tego było mało, rzucił również szklaną butelką w interweniującą ekspedientkę. Po wszystkim uciekł ze skradzionym towarem.

Nowodworscy dzielnicowi wykazali się doskonałą znajomością rejonu służbowego oraz jego mieszkańców. W ciągu kilku minut wytypowali sprawcę kradzieży i udali się pod adres gdzie mężczyzna zamieszkuje. W mieszkaniu zastali dobrze im znanego 35- latka. Nowodworzanin był bardzo agresywny i pobudzony. Podczas czynności znieważył mundurowych słowami wulgarnymi, uznanymi za obelżywe. Został zatrzymany i trafił do nowodworskiej komendy policji, gdzie spędził noc. W momencie zatrzymania w organizmie miał 2 promile alkoholu.

Policjanci Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów kradzieży rozbójniczej oraz znieważenia funkcjonariuszy.

Nowodworska prokuratura złożyła do sądu wniosek o zastosowanie wobec 35- latka najsurowszego środka zapobiegawczego, w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim przychylił się do wniosku prokuratora. Mężczyzna najbliższe 3- miesiące spędzi w areszcie.

Zgodnie z kodeksem karnym, za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha/ag
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *