Uczniowie nagrali płytę z kolędami

2016-01-11 9:45:33
Wielkie emocje towarzyszyły uczniom Szkoły Podstawowej im. F. Chopina w Wojszczycach (gm. Zakroczym). Ich wysiłek i talent wokalny sprawił, że powstała cudowna płyta z kolędami.
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia powstała jedyna w swoim rodzaju płyta z kolędami, które śpiewają uczniowie ze szkoły podstawowej z Wojszczyc.

Płyta została nagrana z inicjatywy dyrektora szkoły Sebastiana Koczanowskiego. Nad całością projektu czuwał ks. Paweł Grąbczewski oraz Roman Skowyrski – pedagodzy na co dzień uczący w szkole w Wojszczycach.
Płyta jest swoistym projektem, który ma za zadanie pobudzić dzieci do większej aktywności na rzecz szkoły, rozwijać ich indywidualne uzdolnienia, walczyć z nieśmiałością, pokonywać kompleks związany z zamieszkaniem terenu wiejskiego.
– Wszystko to realizujemy pod pretekstem wyposażenia naszego placu zabaw, który jest co najmniej w opłakanym stanie. Oczywiście jesteśmy realistami i wiemy, że ta akcja nie rozwiąże naszego problemu, ale liczymy na tzw. efekt domina. Rozważamy każdy pomysł i patrzymy z wielkim optymizmem w przyszłość – mówi dyrektor szkoły, Sebastian Koczanowski.
Szatę graficzną w całości wykonał ks. Paweł Grąbczewski, a nagranie w dużej części sponsorował burmistrz gminy Zakroczym Artur Ciecierski. Na płycie znajduje się siedem kolęd: “Cicha noc”, “Anioł pasterzom mówił”, “Wśród nocnej ciszy”, “Gdy śliczna Panna”, “Przybieżeli do Betlejem”, “Bosy pastuszek”, “Pada śnieg”. Wszystkie powstały w studiu nagrań w Załuskach.
– Jest to wspaniała, urzekająca swoim majestatycznym dźwiękiem płyta, którą można otrzymać w zamian za wsparcie w kościołach w parafii Kroczewo (dziękuję księdzu proboszczowi Henrykowi Szwajewskiemu za pomoc w rozprowadzeniu) oraz w szkole podstawowej w Wojszczycach. Tu można ją kupić jako cegiełkę, którą zbiera Rada Rodziców. Bardzo dziękuję dzieciom z naszej szkoły, są cudowne, oraz panu Maciejowi Pruchniewiczowi za przyjacielskie przyjęcie, udostępnienie studia oraz nagranie naszej płyty – podsumowuje Sebastian Koczanowski.
Kolędy z płyty były wykorzystane podczas wspaniałych Jasełek przygotowanych przez panie Martę Rytel oraz Marzenę Pietrzak. Dzieci stworzyły widowiskowy spektakl – teatr cieni, który zostanie powtórzony 10.01 o godz. 9:30 w kościele w Kroczewie.

Anna Cichocka

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *