Facebook

Tylko punkt w starciu na szczycie

2015-11-10 11:43:09

W sobotni (7.11) wieczór nowodworzankom przyszło się zmierzyć z Mazovią w meczu 6. kolejki II ligi. W zespole z Nowego Dworu pojawiła się nowa twarz

Jest to była zawodniczka NOSiRu, bardzo doświadczona atakująca lub przyjmująca Marta Lach.

Początek spotkania był wyrównany. Gra toczyła się punkt za punkt. Widać było, że spotykają się dwie wyrównane ekipy. Pierwszą partię lepiej jednak zakończyła Mazovia wygrywając 25:22.

W drugim secie to ponownie warszawianki przejęły inicjatywę i prowadziły. Przewaga momentami sięgała pięciu punktów. Nowodworzanki jednak przełamały swoją niemoc i nadrobiły stratę z nawiązką. W końcówce Mazovia ponownie doprowadziła do wyrównania i walko o zwycięstwo toczyła się na przewagi. Tu lepsze okazały się nowodworzanki i mimo kilku błędów w końcówce wygrały tę partię 28:26.

Trzecia partia to kolejny niezwykle wyrównany pojedynek w początkowych momentach. W dalszej części seta to Mazovia osiągnęła przewagę. Nowodworzanki jednak nie poddały się i walczyły do samego końca. Kluczowy dla wyniku tego seta był błąd sędziego w samej końcówce. Przy stanie 24:23 jedna z zawodniczek z Warszawy zaatakowała w aut. Sędzia jednak był innego zdania, mimo że piłka wyraźnie wylądowała poza boiskiem. W ten sposób Mazovia wygrała 25:23.

Czwarty set to już wyraźna dominacja zespołu prowadzonego przez Bartosza Kujawskiego i pewne zwycięstwo 25:19. Kiedy wydawało się, że może być tylko lepiej i tie-break musi zakończyć się wygraną Biało-Niebieskich, rzeczywistość okazała się zupełnie inna i brutalna. Tym razem to warszawianki były dużo lepszym zespołem i w kluczowych momentach popełniały mniej błędów. Pozwoliło im to wygrać 15:8 i całe spotkanie 3:2.

– Ciężko mi ocenić takie spotkanie. Spodziewałem się, że dziewczyny odpalą i wrócą do poprzedniej dyspozycji. Liczyłem, że spowoduje to przejście Marty Lach. Myślę, że jeszcze trochę czasu zajmie nam, zanim wszyscy sobie zaufają na nowo. Ciężko jest w dwa tygodnie nadrobić to, co robiliśmy w niemal trzy miesiące. Widać to na boisku. Był to jednak przyzwoity mecz, jak na etap, w którym jesteśmy. Patrząc jednak na potencjał drużyny, to zagraliśmy słabo. Mamy jeden punkt, ale traktujemy to jako porażkę. Dobrze, że dzieje się to na początku sezonu. Jeśli działoby się to przed najważniejszymi meczami w końcówce sezonu, bolałoby dużo bardziej. Czołówka nam na pewno nie odskakuje i jesteśmy cały czas w grze. Mam nadzieje, że już od przyszłego meczu będziemy inkasować trzy punkty, jak było to na samym początku rozgrywek – powiedział po meczu trener,  Bartosz Kujawski.

Po tym spotkaniu NOSiR spadł na 4. miejsce w ligowej tabeli. Drużyna z Nowego Dworu ma na swoim koncie 10 punktów. Niepokonana jak dotąd Sparta Warszawa zgromadziła 18 oczek, drugi AZS AWF Warszawa zdobył 12 punktów, a trzecia Mazovia – 11.

Następny mecz Biało-Niebieskich już w najbliższą sobotę w nowodworskiej hali. Przeciwnikiem będzie BAS Białystok. Początek tego spotkania o godzinie 18:00.

NOSiR: 5. Lach, 9. Gach, 13. Kwiecień, 6. A. Balcerowicz, 18. Mansfeld, 5. Kokoszka, 14. Karasiewicz(libero) oraz 11. Wawrzyńska, 7. Fiuk, 12. Pilarek, 3. Chudy, 8. D. Balcerowicz, 10. Dąbkowska(libero)