Facebook

TYGODNIK NOWODWORSKI 5/2017

2017-01-31 5:20:21

Najnowszy numer Tygodnika Nowodworskiego od jutra w sprzedaży, a w nim…

TEMAT Z OKŁADKI:  Fetor nie do opisania

Od kilku miesięcy mieszkańcy skarżą się na nieprzyjemny odór, często unoszący się w powietrzu nad jednym z miast w powiecie nowodworskim. Co jest przyczyną dokuczliwego zapachu? Czy władze zamierzają coś z nim zrobić?

WYWIAD TYGODNIKA: Zamierzam startować na urząd burmistrza

O powstaniu WORD-u, renowacji grobu Powstańca Styczniowego, remoncie GKO, nowej hali na Osiedlu Młodych, a także o tym, czy mieszkańcy doczekają się nowych iluminacji świątecznych w tym roku, rozmawiamy z burmistrzem Nowego Dworu Mazowieckiego – Jackiem Kowalskim.

LEONCIN: Krew, wszędzie krew

Wszędzie wybuchy, krzyki. Teren pod ostrzałem snajpera. Medyk musi wejść do zagrożonego budynku. Musi udzielić pomocy. Wszedł. Szybka ocena sytuacji. Dwoje ciężko rannych. Żołnierz z urwaną pociskiem ręką, kobieta z wytrzewieniem. Jest sam. Komu udzielić pomocy? Jak to zrobić w niemal zupełnych ciemnościach? Zadanie skrajnie trudne, ale od słusznej decyzji zależy życie.

POMIECHÓWEK: W jednym momencie uzbierał 28 pkt. karnych

Policjanci nowodworskiej drogówki skierowali wniosek o ukaranie 24-letniego kierowcy. Mężczyzna kierując osobowym volvo przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 83 km/h, wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych i nie zatrzymał się do kontroli. W sumie 24-latek uzbierał 28 pkt. karnych i czeka go rozprawa w sądzie.

NOWY DWÓRŚmiertelny wypadek na drodze krajowej 62. 

We wtorek (24.01) krótko przed godziną 17:00 na trasie drogi krajowej 62 w kierunku lotniska w Modlinie doszło do tragicznego w skutkach wypadku

NOWY DWÓR: Dożywocie dla członka nowodworskiej grupy przestępczej

W środę (25.01) Sąd Najwyższy odrzucił wniosek o kasację wyroku dla Dariusza K. ps. Kary oraz jego wspólnika Grzegorza H. Obaj mężczyźni do końca życia nie opuszczą więzienia.

POWIAT: Policjanci podsumowali 2016 rok

25 stycznia odbyła się odprawa roczna, podczas której nowodworscy policjanci podsumowali efekty pracy w 2016 roku. We wszystkich kategoriach przestępczych funkcjonariusze odnotowali w ubiegłym roku spadek. Mniej było przestępstw rozbójniczych, kradzieży, kradzieży z włamaniem, bójek, uszczerbku na zdrowiu, uszkodzeń rzeczy i kradzieży samochodu. W 2016 r. na terenie całego powiatu zanotowano 343 przestępstwa mniej niż w roku 2015 r.

NOWY DWÓR: Nowy Dwór okiem Pani Malewskiej

27 stycznia w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż Pani Basi Malewskiej, poświęcony jej ukochanemu miastu – Nowemu Dworowi Mazowieckiemu.

NOWY DWÓR: Kolędowali dla Alicji

29 stycznia w Kościele Parafialnym św Maksymiliana Kolbego w Modlinie Starym odbył się kolędowy koncert charytatywny dla ciężko chorej Alicji Modzelewskiej.

NOWY DWÓR: 21. Studniówka w Zespole Szkół nr 2

Studniówka to niezwykle ważna tradycja w kalendarzu szkoły średniej. To radosne wydarzenie przypomina, że za 100 dni pierwszy ważny krok w dorosłość.

PONADTO:

  • Konkurs Walentynkowy – wygraj podwójne zaproszenia VIP na Galę wręczenia nagród „Faworyt Czytelników Tygodnika Nowodworskiego 2017”
  • Rozwiąż krzyżówkę i wygraj pyszny tort z Cukierni Duet

Zapraszamy do lektury!

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *