Facebook
TYGODNIK NOWODWORSKI 21/2017

2017-05-24 1:12:04

Najnowszy numer Tygodnika Nowodworskiego już od dzisiaj w sprzedaży, a w nim:

TEMAT Z OKŁADKI: WYROK – ŚMIERĆ, “Obym nie umierał na oczach moich dzieci”
6 czerwca 2016 roku rano zeszłam do kuchni i zobaczyłam męża, który stał na środku, woda lala się z kranu, lodówka otwarta, światła pozapalane w całym domu, a mąż stał zagubiony i nie wiedział, co ma robić. O tej porze powinien już dawno być w pracy… – wspomina Joanna Ciok z Calgary w Kanadzie.

ZAKROCZYM: Oszczędności w gminnym magistracie

Polityka zatrudnienia wprowadzona w życie w Urzędzie Gminy w Zakroczymiu, przez burmistrza – Artura Ciecierskiego zmniejsza wydatki. Włodarz stawia na jakość obsługi mieszkańców, a zarazem na kompetencje pracowników.

POWIAT: Wielkie święto strażaków

W dniu 21 maja 2017 r. (niedziela) w Kościele Św. Michała Archanioła oraz na terenie Parku Miejskiego im. J. Wybickiego w Nowym Dworze Mazowieckim odbyło się wielkie święto strażaków z terenu powiatu nowodworskiego.

NASIELSK: Pobili 50-latka

Policjanci z Nasielska zatrzymali trzech uczestników pobicia, które miało miejsce przed jedną z posesji na terenie gminy Nasielsk.

ZAKROCZYM: W czerwcu będzie plaża

Kilkanaście lat temu w Zakroczymiu istniała plaża. Całe rodziny chodziły nad Wisłę, by szukać ochłody. Niestety od wielu lat mieszkańcy nie mają własnego miejsca do wypoczynku nad rzeką. Jednak już za miesiąc sen zakroczymian o plaży może się ziścić!

POWIAT: Nowe standardy w nowodworskim szpitalu
Do końca czerwca br. planowane jest zakończenie remontu oddziału położniczego nowodworskiego szpitala.

NASIELSK: Aleksandrowo chce być wsią

Maleńkie Aleksandrowo leży w południowo wschodniej części nasielskiej gminy, na samej jej granicy z gminą Pomiechówek. W chwili obecnej, Aleksandrowo nie jest nawet wsią. Jest tylko sołectwem. Administracyjnie przypisane jest do wsi Cegielnia Psucka. Terytorialnie jednak, od strony zachodniej, widać wyraźną granicę między tą wsią a Aleksandrowem.

KRAJ: Problem z dwukadencyjnością
“W samorządach można bardzo łatwo uwłaszczyć się na spółkach komunalnych. W ten sposób można zagwarantować sobie nieskończoność wyboru. Jeżeli się posiada gazetę, pieniądze, spółki komunalne, to ma się praktycznie wszystko” – mówi Paweł Kukiz, który chce dwukadencyjności.

POWIAT: Czego możemy chcieć od sołtysa? Cz. 1
Na terenie pięciu gmin powiatu nowodworskiego wyodrębniono 160 sołectw. Są to jednostki pomocnicze gmin: Czosnów, Nasielsk, Zakroczym, Pomiechówek i Leoncin. Na ich czele, pełniąc funkcję organu wykonawczego stoją sołtysi.

POMIECHÓWEK: Piknik dla psiaków sukcesem!
Pierwszy piknik z okazji Dnia Pomiechowskiego Bezdomniaka odbył się 20 maja 2017r. przy wspaniałej pogodzie i jeszcze lepszych nastrojach.

PONADTO:

  • Zaproszenia na imprezy kulturalne
  • Kronika kryminalna
  • Kronika sportowa
  • Relacje z imprez
  • Program TV
  • Ciekawostki naukowe

Zapraszamy do lektury! 🙂

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *