Twierdza Modlin zmieni się przy wsparciu arabskich szejków?

2017-08-19 1:13:18

Jedna z największych i najlepiej zachowanych twierdz w Polsce i Europie już niebawem może zostać przekształcona w nowoczesną przestrzeń miejską. Nie jest wykluczone, że pomogą w tym… arabscy szejkowie.

Oblicze Twierdzy Modlin zamierza zmienić poznański deweloper – grupa Konkret. To on pod koniec października 2013 r. kupił ją od Agencji Mienia Wojskowego. Spółka wylicytowała cenę 35,7 mln zł, ale z uwagi na 50 proc. rabat – związanym z zabytkowym charakterem obiektu – rzeczywista cena wyniosła 17,85 mln zł.

“W ramach inwestycji powstaną m.in.: lofty mieszkalne, hotele, duże centrum kongresowe i usługowe, biura, galeria handlowa, centrum wellness, pole golfowe, uniwersytet i muzeum. W całym kompleksie zastosowane zostaną inteligentne rozwiązania, które ułatwią życie mieszkańcom, gościom i turystom” – czytamy w opisie projektu.

Jak podaje serwis innpoland.pl, ambitne plany na stworzenie w tym miejscu nowoczesnego miasteczka – Warszawa Modlin Smart City, stają się coraz bardziej realne. Inwestor, ze względu na koszty inwestycji (a może być to nawet 1,5 mld złotych), skupił się na poszukiwaniu inwestorów – między innymi na targach w Cannes, czy na Bliskim Wschodzie. Jak twierdzi, inwestycję są gotowi wesprzeć szejkowie, jeśli tylko rozpocznie się jej realizacja. A jest to możliwe w 2019 roku, po zakończeniu prac zabezpieczających, które trwają na terenie obiektu.

red./innopoland.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…