Twierdza Modlin za… półdarmo

2017-06-23 4:01:21

Od czego zacząć wakacje? Od wizyty w Twierdzy Modlin. Tym bardziej, że 1 i 2 lipca będzie można zwiedzić ją taniej niż zwykle.

Twierdza Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim to m. in. najdłuższy budynek w Europie – koszary obronne mierzące ponad 2 km, wieża widokowa, z której widać Warszawę, tajemnicze podziemia i muzeum, w którym zgromadzone są pamiątki z okresu II wojny światowej. To wszystko będzie można zwiedzić w atrakcyjnej cenie.

Jeśli dodamy do tego spływ jedną z trzech okalających fortecę rzek (kajakiem lub … pontonem!), smaczny posiłek w którymś z zabytkowych obiektów i zakupy, otrzymamy przepis na naprawdę udaną wycieczkę.

Organizatorzy akcji – Miasto Nowy Dwór Mazowiecki i Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek – przygotowali ponadto darmowy teatr plenerowy i grę miejską śladami znanych polskich filmów. W Twierdzy Modlin powstawały sceny do kultowych „CK Dezerterów”, nominowanego do Oscara „W ciemności”, „Miasta 44”, „1920. Bitwy Warszawskiej”, „Killera” czy „Pana Tadeusza”. Uczestnicy gry odkryją miejsca znane z ekranu, a ich szybkość, celność i spostrzegawczość zostaną poddane nie lada wyzwaniu.

Wykaz zniżek, a wkrótce także informacje o zapisach na grę dostępne na www.nowydwormaz.pl/zapoldarmo.

nowydwormaz.pl/Fot. Wikipedia

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…